Sačuvane vesti Pretraga Navigacija
Podešavanja sajta
Odaberi pismo
Odaberi grad
  • Novi Sad
  • Bačka Palanka
  • Bačka Topola
  • Bečej
  • Beograd
  • Inđija
  • Kragujevac
  • Leskovac
  • Niš
  • Pančevo
  • Ruma
  • Sombor
  • Stara Pazova
  • Subotica
  • Vršac
  • Zrenjanin

NOVOSADSKI KOŠARKAŠI PROTIV VRŠCA U KLS Sa Mutom uvek specifično

27.02.2026. 17:00 17:02
Piše:
Izvor:
Dnevnik
Vojvodina
Foto: KLS

Imaće košarkaši Vojvodine težak zadatak da u subotu od 18 časova u gostima nadgraju Vršac u 22. kolu domaćeg šampionata.

Novosađani će nasuprot sebe imati dobro poznatog rivala, s obzirom na to da se na njegovoj klupi nalazi nekadašnji trener crveno-belih Miroslav Muta Nikolić, koji je od preuzimanja ekipe podigao formu tima, pa će Vojvodina morati da bude maksimalno fokusirana.

Biće ovo veoma važan duel za Novosađane, jer se trenutno nalaze na učinku 14–7, istom kao Sloga i Sloboda, u grupi timova koji se nalaze odmah iza drugoplasiranog Hercegovca sa skorom 15–6.

Prvotimac Vojvodine svestan je da samo najbolje izdanje njegovog tima može doneti bodove sa ovog gostovanja.

– U poslednje vreme igraju dobru košarku, tako da mislim da njihova trenutna pozicija na tabeli nije pravi pokazatelj kvaliteta koji poseduju. Imaju nekoliko talentovanih igrača koji mogu da naprave razliku na terenu. Ovo gostovanje za nas neće biti nimalo lako. Moramo da budemo maksimalno spremni i da se borimo svih 40 minuta – naveo je centar crveno-belih.

Sličnog mišljenja je i trener Novosađana Marko Dimitrijević.

– Gostujemo ekipi koja je u odličnom ritmu. Imaju tri pobede u nizu i očigledno je da igraju sve bolje. Imali smo dovoljno vremena da se pripremimo za ovu utakmicu i verujem da možemo da dođemo do povoljnog rezultata – zaključio je strateg Vojvodine.

V. M. P.

Izvor:
Dnevnik
Piše:
Pošaljite komentar