Sačuvane vesti Pretraga Navigacija
Podešavanja sajta
Odaberi pismo
Odaberi grad
  • Novi Sad
  • Bačka Palanka
  • Bačka Topola
  • Bečej
  • Beograd
  • Inđija
  • Kragujevac
  • Leskovac
  • Niš
  • Pančevo
  • Ruma
  • Sombor
  • Stara Pazova
  • Subotica
  • Vršac
  • Zrenjanin

IZA KULISA ARSENALOVOG PLASMANA U FINALE LŠ! Arteta: Navijači postavili standard, izvinio sam se igračima

06.05.2026. 12:03 12:10
Piše:
Izvor:
Tanjug
спорт
Foto: TANJUG/John Walton/PA via AP

Trener fudbalera Arsenala Mikel Arteta izjavio je posle plasmana u finale Lige šampiona da je osećaj fantastičan.

Fudbaleri Arsenala plasirali su se u finale Lige šampiona nakon što su u utorak na svom terenu pobedili Atletiko Madrid rezultatom 1:0 u revanš meču polufinala.

– Bila je neverovatna noć koju smo doživeli zajedno sa navijačima i svima ostalima iz kluba. Osećaj je fantastičan. Sve ono što radimo i kroz šta prolazimo sada ima smisla. Oko sebe vidim srećna i ponosna lica. Od samog početka bilo je neverovatno. Navijači su nas dočekali ispred stadiona, preneli su nam svoju energiju i strast. Oni su postavili standard, a mi smo ga pratili. Godinama smo želeli da ih učinimo ponosnim – rekao je Arteta posle meča.

On je naveo ga je najviše impresioniralo zajedništvo njegove ekipe.

– Okupio sam ih na poslednjem treningu i izvinio im se. Rekao sam da će igrati isti tim kao i prošli put. Svi su mi rekli da je odluka na meni i da su spremni koliko god budu potrebni. Onda su me zagrlili – izjavio je Arteta.

Arsenal će u finalu igrati protiv pobednika duela između Pari Sen Žermena i Bajern Mihnena, koji se igra večeras (sreda) u 21 čas. 

Finale Lige šampiona igraće se 30. maja u Budimpešti.

Izvor:
Tanjug
Piše:
Pošaljite komentar
ARSENAL JE POSLE DVE DECENIJE OPET U FINALU LŠ: „Tobdžije“ zaustavile Atletiko u Londonu
спорт

ARSENAL JE POSLE DVE DECENIJE OPET U FINALU LŠ: „Tobdžije“ zaustavile Atletiko u Londonu

05.05.2026. 23:05 23:17
MENADŽER ARSENALA MIKEL ARTETA POSLE REMIJA SA ATLETIKO MADRIDOM: "Ne razumem zašto nam je poništen penal, bila je to pogrešna odluka"
arteta

MENADŽER ARSENALA MIKEL ARTETA POSLE REMIJA SA ATLETIKO MADRIDOM: "Ne razumem zašto nam je poništen penal, bila je to pogrešna odluka"

30.04.2026. 13:19 13:22