Paunoviću, šta čekaš? TERZIĆ O SELEKTORU „ORLOVA“: Gubi vreme, uzalud je potrošio nekoliko utakmica
Generalni direktor Fudbalskog kluba Crvena zvezda Zvezdan Terzić govorio je o promenama u reprezentaciji Srbije.
U razgovoru za Kurir dotakao se novog selektora Veljka Paunovića.
– Veljko je mlad, pametan, sistematičan i ozbiljan trener. Zna šta hoće, ima neke svoje metode. Radio je u Španiji i Meksiku. Mislim da mi u ovom trenutku nismo imali bolje rešenje. Želim mu svu sreću. Mora da bude hrabriji u odlukama. Mora da podmladi repreprezentaciju! Da napravi jedan restart. To se od njega očekuje. Nadao sam se da će dolasku, odmah napraviti jedan rez. Mi tek u septembru 2027. igramo prvu zvaničnu utakmicu, kada slede kvalifikacije za EURO. Pre toga, samo prijateljske i Liga nacija – rekao je Terzić.
On je dodatno pojasnio na kakav rez misli.
– Uzalud je Paunović potrošio ovih nekoliko utakmica koje je vodio kao selektor. Sa nekim starim snagama... Od njega je javnost očekivala više mladih igrača i više nove i sveže krvi. On ima 2028. godine Evropsko prvenstvo. Šta čekaš? Već sada u glavi moraš da imaš igrače koji će 2028. imati toliko i toliko godina. I na osnovu toga da se tako ponašaš. To je javnost očekivala od njega, ponavljam. A, ne da se gubi vreme sa igračima čije je vreme prošlo, da kasni sa mladima... Daj da vidimo nešto novo!