Пауновићу, шта чекаш? ТЕРЗИЋ О СЕЛЕКТОРУ „ОРЛОВА“: Губи време, узалуд је потрошио неколико утакмица
Генерални директор Фудбалског клуба Црвена звезда Звездан Терзић говорио је о променама у репрезентацији Србије.
У разговору за Курир дотакао се новог селектора Вељка Пауновића.
– Вељко је млад, паметан, систематичан и озбиљан тренер. Зна шта хоће, има неке своје методе. Радио је у Шпанији и Мексику. Мислим да ми у овом тренутку нисмо имали боље решење. Желим му сву срећу. Мора да буде храбрији у одлукама. Мора да подмлади репрепрезентацију! Да направи један рестарт. То се од њега очекује. Надао сам се да ће доласку, одмах направити један рез. Ми тек у септембру 2027. играмо прву званичну утакмицу, када следе квалификације за ЕУРО. Пре тога, само пријатељске и Лига нација – рекао је Терзић.
Он је додатно појаснио на какав рез мисли.
– Узалуд је Пауновић потрошио ових неколико утакмица које је водио као селектор. Са неким старим снагама... Од њега је јавност очекивала више младих играча и више нове и свеже крви. Он има 2028. године Европско првенство. Шта чекаш? Већ сада у глави мораш да имаш играче који ће 2028. имати толико и толико година. И на основу тога да се тако понашаш. То је јавност очекивала од њега, понављам. А, не да се губи време са играчима чије је време прошло, да касни са младима... Дај да видимо нешто ново!