Sačuvane vesti Pretraga Navigacija
Podešavanja sajta
Odaberi pismo
Odaberi grad
  • Novi Sad
  • Bačka Palanka
  • Bačka Topola
  • Bečej
  • Beograd
  • Inđija
  • Kragujevac
  • Leskovac
  • Niš
  • Pančevo
  • Ruma
  • Sombor
  • Stara Pazova
  • Subotica
  • Vršac
  • Zrenjanin

SUBOTIČANI I NAREDNE SEZONE IGRAJU EVROPU Spartak u FIBA Ligi šampiona

25.06.2026. 20:13 20:17
Piše:
Izvor:
Dnevnik/Tanjug
АБА лига
Foto: ABA liga

MIES: Košarkaši Spartaka iz Subotice igraće naredne sezone u grupnoj fazi FIBA Lige šampiona, potvrđeno je danas na zvaničnom sajtu takmičenja.

Košarkaši Spartaka su prošle sezone osvojili titulu šampiona Srbije.

U saopštenju se navodi da se 61 klub prijavio za učešće u grupnoj fazi FIBA Lige šampiona, koja će u narednoj sezoni imati 32 kluba.

Direktan plasman u grupnu fazu FIBA Lige šampiona obezbedilo je 30 klubova, dok će se 24 tima boriti u kvalifikacijama za preostala dva mesta.

Pored Spartaka u grupnoj fazi FIBA LŠ učestvovaće i Ritas, Huventud, Mursija, Bilbao, Unikaha, Alba, Bamberg, Bon, Juventus Utena, Nanter, Šole, Strazbur, AEK Atina, Peristeri, Trabzon, Galatasaraj, Nimburk, Pardubice, Cibona, Legija, Ređijana, Vareze, Igokea, Bnei Herclija, Hapoel Holon, Sabah, Sombateli, Antverpen i Porto.

Kvalifikacije za FIBA LŠ biće odigrane od 14. do 20. septembra. Nova sezona u FIBA LŠ počeće 6. oktobra.

Žreb za kvalifikacije i grupnu fazu FIBA LŠ biće održani 8. jula.

Izvor:
Dnevnik/Tanjug
Piše:
Pošaljite komentar