СУБОТИЧАНИ И НАРЕДНЕ СЕЗОНЕ ИГРАЈУ ЕВРОПУ Спартак у ФИБА Лиги шампиона
МИЕС: Кошаркаши Спартака из Суботице играће наредне сезоне у групној фази ФИБА Лиге шампиона, потврђено је данас на званичном сајту такмичења.
Кошаркаши Спартака су прошле сезоне освојили титулу шампиона Србије.
У саопштењу се наводи да се 61 клуб пријавио за учешће у групној фази ФИБА Лиге шампиона, која ће у наредној сезони имати 32 клуба.
Директан пласман у групну фазу ФИБА Лиге шампиона обезбедило је 30 клубова, док ће се 24 тима борити у квалификацијама за преостала два места.
Поред Спартака у групној фази ФИБА ЛШ учествоваће и Ритас, Хувентуд, Мурсија, Билбао, Уникаха, Алба, Бамберг, Бон, Јувентус Утена, Нантер, Шоле, Стразбур, АЕК Атина, Перистери, Трабзон, Галатасарај, Нимбурк, Пардубице, Цибона, Легија, Ређијана, Варезе, Игокеа, Бнеи Херцлија, Хапоел Холон, Сабах, Сомбатели, Антверпен и Порто.
Квалификације за ФИБА ЛШ биће одигране од 14. до 20. септембра. Нова сезона у ФИБА ЛШ почеће 6. октобра.
Жреб за квалификације и групну фазу ФИБА ЛШ биће одржани 8. јула.