(FOTO) MEKSIKO DOBIO „BETMENA“, ALI STVARNOG Lovi lopove, vezuje ih za stubove i ostavlja poruke, ali policija sada traži njega!
MEKSIKO SITI: Nepoznati osvetnik, koga su mediji i korisnici društvenih mreža prozvali „Betmen iz Lagos de Morena“, postao je glavna tema u Meksiku nakon što je, prema navodima lokalnih vlasti, u proteklih desetak dana najmanje petoricu navodnih kradljivaca motocikala vezao lepljivom trakom za stubove javne rasvete.
Pored vezanih muškaraca ostavljani su motocikli za koje se tvrdi da su ukradeni, dok su na kartonskim tablama bile ispisane poruke da je reč o lopovima. Nekima je na čelu ispisana reč „ratero“ (lopov), a na licu su im iscrtani brkovi kao prepoznatljiv „potpis“ misterioznog osvetnika.
Iako su mnogi na društvenim mrežama nepoznatog osvetnika počeli da slave kao lokalnog heroja, vlasti u meksičkoj državi Halisko ističu da se muškarci koji su pronađeni vezani tretiraju kao žrtve napada, dok je upravo „Betmen iz Lagos de Morena“ sada predmet policijske istrage.
🚨 En Jalisco, tras la falta de ayuda por parte de las autoridades, un héroe anónimo empezó a cazar ladrones robamotos. Hasta el momento, ya lleva cinco en diez días y lo apodan el 'Batman de Lagos de Moreno'. pic.twitter.com/C1AJYqGIcO
— LuisCardenasMX (@LuisCardenasMx) June 24, 2026
Prema navodima policije, za sada niko nije uhapšen, ali su identifikovana dva vozila koja bi mogla biti povezana sa ovim slučajevima. Istražuje se i mogućnost da iza čitave akcije ne stoji jedna osoba, već organizovana grupa.