Sačuvane vesti Pretraga Navigacija
Podešavanja sajta
Odaberi pismo
Odaberi grad
  • Novi Sad
  • Bačka Palanka
  • Bačka Topola
  • Bečej
  • Beograd
  • Inđija
  • Kragujevac
  • Leskovac
  • Niš
  • Pančevo
  • Ruma
  • Sombor
  • Stara Pazova
  • Subotica
  • Vršac
  • Zrenjanin

GORDAN PETRIĆ POSLE DRUGOG PORAZA NA EP: Momci su dali svoj maksimum, fokus je na oporavku"

03.07.2026. 12:08 12:11
Piše:
Izvor:
Dnevnik
petric
Foto: FSS

Omladinska reprezentacija Srbije poražena je od Ukrajine u drugoj utakmici na Evropskom prvenstvu u Velsu.

Uprkos dobroj igri i velikom broju šansi, naš tim nije uspeo da se vrati iz rezultatskog minusa na poluvremenu, pa će u poslednjem meču, sa Hrvatskom, odlučivati o trećoj poziciji u grupi B i mestu koje vodi u baraž za plasman na Mundijalito 2027. Nakon utakmice u Bangoru, svoje utiske izneli su selektor Gordan Petrić i strelac jedinog gola za naš tim Đorđe Ranković.

Selektor je istakao da je zadovoljan zalaganjem tima i da je fokus na oporavku za poslednju utakmicu, koja našem timu može doneti treće mesto u grupi B, odnosno baraž za Mundijalito 2027.

„Nemam šta da zamerim momcima, oni su dali svoj maksimum. Ako ste primetili, bili smo u situaciji da u drugom poluvremenu većina igrača ne igra na prirodnim pozicijama… Njihova volja i njihova želja nisu upitne, postoje u obe utakmice, dok zbog samog termina turnira kvalitet ne može da bude na vrhuncu. Ono na šta treba da se fokusiramo je kako da ih oporavimo pred poslednju utakmicu. To nije problem sa nama, već sa svim selekcijama.”

Potom je selektor istakao da je najvažniji budući razvoj igrača koji su već ostvarili veliki uspeh:

„Kako protivnik razmišlja, tako i mi razmišljamo o toj poslednjoj utakmici. Mi smo u datom trenutku obezbedili plasman na Evropsko prvenstvo, i tada skrenuli pažnju na to da i ja, kao njihov trener, i ljudi iz fudbala obrate pažnju na decu kako se razvijaju, jer to je proces koji traje i daleko je važniji od plasmana na veliko takmičenje.”

Đorđe Ranković je istakao da je njemu i saigračima krivo zbog ovakvog ishoda na EP.

„Velika šteta. Nismo zaslužili da izgubimo. Imali smo mnogo šansi na ovom meču. Naravno, srećan sam zbog gola, ali to sve sada nije važno, jer nismo prošli u polufinale. Krivo je i meni i momcima zbog ovakvog ishoda, ali moramo da se što pre fokusiramo na borbu za baraž za plasman na Svetsko prvenstvo i da sledeća utakmica bude mnogo bolja od ove.”, kazao je Ranković.

Izvor:
Dnevnik
Piše:
Pošaljite komentar
OMLADINSKA REPREZENTACIJA SRBIJE POVELA, PA IZGUBILA OD UKRAJINE: "Orlići" nisu uspeli da se plasiraju u polufinale, protiv Hrvatske za čast i Mundijalito
srbija

OMLADINSKA REPREZENTACIJA SRBIJE POVELA, PA IZGUBILA OD UKRAJINE: "Orlići" nisu uspeli da se plasiraju u polufinale, protiv Hrvatske za čast i Mundijalito

02.07.2026. 21:02 21:06