PREDSEDNIK FS VOJVODINE DRAGAN SIMOVIĆ POŽELEO VOŠI USPEH NA EVROPSKOM PUTU: Na tragu velikih klubova
Nezapamćena je potražnja za ulaznicama kakva je zabeležena u Novom Sadu pred sutrašnji susret Vojvodine i Ferencvaroša.
Minula sezona i dva vicešampionska zvanja u domaćim takmičenjima odlične su preporuke navijačima da se odazovu na apele igrača i zauzmu svoje mesto na tribinama „Karađorđa“. I sam Jusuf Bamidele, u intervjuu za mađarske medije, svedočio je koliko Vošinom timu znači podrška sa tribina. Podršci Tanjginim izabranicima pridružio se i predsednik FS Vojvodine Dragan Simović, koji je u ime sviju kojima je do Vojvodine stalo, poželeo mnogo sreće i uspeha na početku evropske sezone i veliki duel protiv mađarskog velikana.
– Svi smo u fudbalskoj Vojvodini ponosni na ozbiljan rad FK Vojvodina. Klub je, na čelu sa predsednikom Zbiljićem, pokazao da razmišlja i radi u evropskim okvirima, po standardima velikih klubova. Dovedena su ozbiljna i kvalitetna pojačanja, a sve što je urađeno uoči evropskih izazova govori o tome da Vojvodina ima jasnu ambiciju i ozbiljan pravac.
Pohod na domaće trofeje
Postavljajući evropski put na nivo prioriteta u novoj sezoni, Simović nije zaboravio da najavi i Vošin put na dva domaća fronta, u prvenstvu i u Kupu Srbije.
– Ono što je takođe važno, jeste da se nadamo sezoni u kojoj će Vojvodina igrati veoma važnu ulogu u šampionskoj trci, ali i u borbi za trofej u Kupu. Klub takve tradicije i veličine zaslužuje da bude u samom vrhu srpskog fudbala – naglasio je Simović.-Vidi se to i po organizaciji rada u omladinskoj školi. Titule u pionirskoj i kadetskoj konkurenciji pokazuju da Vojvodina ne misli samo na sadašnjost, već i na budućnost. To znači da FK Vojvodina i njeno rukovodstvo grade klub na zdravim osnovama i da vode računa o budućnosti kolektiva.
Impresioniran načinom na koji je FK Vojvodina predstavio prvi tim za novu sezonu, Simović je ocenio da je taj događaj organizovan na nivou klubova koji imaju visoke standarde i jasnu viziju.
– Samo predstavljanje tima i igrača za sezonu 2026/27. godine, pred veliku utakmicu protiv Ferencvaroša, bilo je nešto što se na ovim prostorima retko viđa. To je manir velikih klubova i praksa koja pokazuje koliko je Vojvodina ozbiljno pristupila svemu što je očekuje. Nadamo se velikom spektaklu i dobrim vestima. Vojvodina ima tradiciju, ime, ima navijače i kvalitet da dostojno predstavlja srpski i vojvođanski fudbal na evropskoj sceni. Želim klubu, stručnom štabu i igračima puno sreće u duelu sa Ferencvarošem – rekao je Dragan Simović, u intervjuu za sajt Fudbalskog saveza Vojvodine.
L. B-z