(FOTO, VIDEO) Mali, ali veliki likovnjaci predstavili svoje umeće U KARLOVCIMA OTVORENA IZLOŽBA DELA POLAZNIKA PROGRAMA „ARTUJ SA IVOM“
Galerija Kulturnog centra „Karlovačka umetnička radionica“ u Sremskim Karlovcima treću godinu zaredom mesto je u kom izlažu mali, ali veliki umetnici.
Polaznici radionica „ARTuj sa Ivom“, jedinstvenog edukativnog programa namenjenog deci, koji vodi diplomirani grafičar likovnih umetnosti Iva Nedeljkov Žigić, večeras su bili glavni akteri izložbe radova simbolično nazvane „Predstava“ zato što se na njoj predstavljaju mali autori.
Reč je o delima treće generacije polaznika tog programa, koji su ove godine bili podeljeni u tri uzrasne grupe.
Među njima neki već tri godine sa Ivom Nedeljkov Žigić koračaju kroz svet umetnosti, otkrivajući i druge oblasti stvaralaštva i mnogo toga još.
Kako je rekla Iva Nedeljkoj Žigić, izložba predstavlja krunu njihovog jednogodišnjeg rada, na kojoj je prikazan deo onog što su stvorili svojim rukama. Kao i prethodne dve godine u okviru tog programa oni su posećivali ustanove kulture, izložbe, susretali se sa delima velikih imena svetske i domaće likovne scene, ali i autorima umetničkih radova, te učestvovali prvi put u sportsko-likovnom kampu u saradnji sa Es atletiks klubom.
Izložba je bila prilika za dodelu nagrada svim učesnicima programa, kao i autorima najboljih radova na likovnom konkursu „Tkač i krojač“. U kategoriji od sedam do 10 godina prvu nagradu na konkursu dobila je Dunja Agbaba (10) iz Sremskih Karlovaca, drugu Tara Vukov (9) iz Palića, a treću Vera Srdić (10) iz Sremskih Karlovaca. Prvu nagradu u grupi učesnika između 11 i 14 godina osvojila je Lara Gubaš (11) iz Kucure. Druga je pripala Petru Baueru (12) iz Sremskih Karlovaca, dok je Zoja Stojanović (11) iz Stare Pazove dobitnik treće nagrade.
Održavanje izložbe podržala je ove godine lokalna samouprava.
Tekst i foto: Z. Ml.