Sačuvane vesti Pretraga Navigacija
Podešavanja sajta
Odaberi pismo
Odaberi grad
  • Novi Sad
  • Bačka Palanka
  • Bačka Topola
  • Bečej
  • Beograd
  • Inđija
  • Kragujevac
  • Leskovac
  • Niš
  • Pančevo
  • Ruma
  • Sombor
  • Stara Pazova
  • Subotica
  • Vršac
  • Zrenjanin

RASPORED ČIŠĆENJA PO MESNIM ZAJEDNICAMA „Čistoća” odnosi kabasti i baštenski otpad

28.07.2026. 14:01 14:11
Piše:
Izvor:
Dnevnik
Foto: Dnevnik (arhiva)

Kabasti otpad JKP „Čistoća” uklanjaće do kraja sedmice iz mesnih zajednica Kisač, Čenej i Vidovdansko naselje, dok će baštenski odnositi iz Futoga, Veternika, Petrovaradina i Begeča.

Krupan otpad će danas i sutra, 28. i 29 . jula biti sakupljan u Kisaču, a kontejneri su postavljeni ispred stare školske zgrade u Ulici Vuka Karadžića 2, na parkingu ispred nekadašnje firme „Garant” u Štefanikovoj 3, na parkingu ispred pijace, Slovačka 61 i kod pothodnika, sa čenejske strane preko puta brze pruge u Janošikovoj ulici. Nakon toga, posude za kabasti otpad biće premeštene u MZ Čenej, i u četvrtak i petak, 30. i 31. jula, nalaziće se u ulicama Vuka Karadžića 68, 289, 375 i Žarka Zrenjanina 5, kao i na uglu Partizanske i Relje Savića. Kontejneri će za vikend, 1. i 2. avgusta, biti raspoređeni u Vidovdanskom naselju i to u Ulici Majke Jugovića u Velikom ritu, kao i na uglovima ulica Jana Husa i Vidovdanske, kod obdaništa, Emanuila Jankovića i Bore Stankovića i Živojina Ćuluma i Malobeogradske, kod novog parkinga. 

Ekipe JKP „Čistoća” baštenski otpad će u sredu, 29. jula, odnositi iz Futoga, a u četvrtak, 30. jula iz Veternika. Taj posao će poslednjeg dana u mesecu, u petak 31. jula, obavljati u Petrovaradinu i Begeču. 

Baštenski otpad bi trebalo da bude upakovan u kese, džakove ili kutije, a granje povezano u snopove, ne veće od tipizirane kantezapremine 120 litara. Količina spremljenog otpada za odnošenje ne sme biti veća od jednog kubika, po terminu idnošenja. 

J. V.

Izvor:
Dnevnik
Piše:
Pošaljite komentar