Sačuvane vesti Pretraga Navigacija
Podešavanja sajta
Odaberi pismo
Odaberi grad
  • Novi Sad
  • Bačka Palanka
  • Bačka Topola
  • Bečej
  • Beograd
  • Inđija
  • Kragujevac
  • Leskovac
  • Niš
  • Pančevo
  • Ruma
  • Sombor
  • Stara Pazova
  • Subotica
  • Vršac
  • Zrenjanin

SUPRUGA PREDSEDNIKA SRBIJE U NOVOM SADU Tamara Vučić obišla Centar za nestalu i zlostavljanu decu zajedno sa Igorom Jurićem

13.03.2026. 16:46 16:49
Piše:
Izvor:
Dnevnik/Tanjug
TANJUG/ NENAD MIHAJLOVIĆ/bs
Foto: TANJUG/ NENAD MIHAJLOVIĆ/bs

NOVI SAD: Supruga predsednika Srbije Tamara Vučić obišla je danas u Novom Sadu Centar za nestalu i zlostavljanu decu zajedno sa direktorom Igorom Jurićem.

Vučić je sa Jurićem razgovarala o unapređenju bezbednosti dece u digitalnom svetu, vršnjačkom nasilju, kao i posebnim projektima Centra za nestalu i zlostavljanu decu. 

Prva dama potpisala je "Deklaraciju o odgovornom i bezbednom korišćenju interneta i pametnih uređaja", a predmet deklaracije je saglasnost da će potpisnik koristiti digitalne uređaje u skladu sa svojom i tuđom dobrobiti. 

TANJUG/ NENAD MIHAJLOVIĆ/bs
Foto: TANJUG/ NENAD MIHAJLOVIĆ/bs

Nakon obilaska održan je radni sastanak. 

Tokom obilaska supruzi predsednika predstavljeni su posebni projekti ovog centra poput dnevnog boravka gde Centar za socijalni rad upućuje decu radi socijalne zaštite. 

TANJUG/ NENAD MIHAJLOVIĆ/bs
Foto: TANJUG/ NENAD MIHAJLOVIĆ/bs

Kako je Jurić objasnio, u tom boravku jedan licencirani radnik može da radi sa petoro dece, a njihov cilj je da ostvare odnos poverenja i sa decom i sa roditeljima i da deca osete "kućnu, porodičnu atmosferu". 

Jurić je rekao i da Centar za nestalu i zlostavljanu decu ima obavezu da motiviše roditelje da sarađuju jer oni "zaziru često od institucija", pa bi dnevni boravak trebalo da postane model koji se koristi u celoj državi i da se ni roditelji ni deca ne osete stigmatizovano, jer je ljubav potrebna za povratak na pravi put. 

TANJUG/ NENAD MIHAJLOVIĆ/bs
Foto: TANJUG/ NENAD MIHAJLOVIĆ/bs

Gospođi Vučić predočeni su i načini finansiranja samog udruženja, ali i uticaja upotrebe AI u obrazovanju i opasnosti i benefita po decu.

Izvor:
Dnevnik/Tanjug
Piše:
Pošaljite komentar