FINALE LIGE ŠAMPIONA VEČERAS U MINHENU: PSŽ za istoriju, Inter za četvrtu krunu
Fudbaleri Pari Sen Žermena i Intera večeras (subota) na „Alijanc areni“ u Minhenu igraju finale Lige šampiona.
Parižani će pokušati sa osvoje prvi trofej u istoriji i kompletiraju "tripletu", dok Milanezi posle neuspeha na domaćoj sceni žele spas sezone.
Trener PSŽ-a Luis Enrike osvojio je Ligu šampiona pre 10 godina sa Barselonom, takođe u Nemačkoj, ali u Berlinu protiv Juventusa.
Španac je na konferenciji za medije rekao da mu je pisanje klupske istorije najveća motivacija pred finale.
– Želim da ispišem istoriju u Parizu. Da donesem radost zemlji, gradu, klubu. Biti prvi koji je to u stanju da uradi je izuzetno. Veoma sam srećan što mogu da uživam u ovoj utakmici. Daćemo sve od sebe – rekao je Luis Enrike.
Trener Intera Simone Inzagi, koji je pre dve godine izgubio sa Interom finale od Mančester Sitija u Istanbulu, smatra da su šanse 50:50.
Inter će posle 1964. 1965. i 2010. pokušati da četvrti put osvoji Ligu šampiona.
– Finale od pre dve godine može da nam pomogne pre svega u pripremama. Pre dve godine su ljudi predviđali da će nas Mančester Siti pregaziti, ali ne da se to se nije desilo, već smo zaslužili da odemo u produžetke – istakao je Inzagi.
Inter je prošlog meseca pobedio Bajern na stadionu na kom se igra finale.
– To što smo igrali ovde i eliminisali Bajern dalo nam je veliku snagu da uđemo u polufinale sa Barselonom. Igrali smo ove sezone i protiv Arsenala, Mančester Sitija, Lajpciga i Bajera iz Leverkuzena, tako da smo stekli samopouzdanje u nizu teških utakmica – zaključio je Inzagi.