Sačuvane vesti Pretraga Navigacija
Podešavanja sajta
Odaberi pismo
Odaberi grad
  • Novi Sad
  • Bačka Palanka
  • Bačka Topola
  • Bečej
  • Beograd
  • Inđija
  • Kragujevac
  • Leskovac
  • Niš
  • Pančevo
  • Ruma
  • Sombor
  • Stara Pazova
  • Subotica
  • Vršac
  • Zrenjanin

Izdanjem protiv Novog Pazara Vojvodina najavila nastavak pobedničkog niza

23.04.2023. 14:19 14:20
Piše:
Foto: FK Vojvodina

U trećoj prvenstvenoj utakmici sa Novim Pazarom ove sezone fudbaleri Vojvodine su pokazali koliko je fudbal zapravo jednostavna igra.

I još više, pokazali su koliko je to lepa igra u svojoj jednostavnosti. Rekordnom pobedom od 4:0 protiv svog prvog pratioca na tabeli superligaškog plej-ofa Vojvodina je, posle polugodišnjih nastojanja, konačno vezala dva uzastopna trijumfa, nagoveštavajući tako da je peto mesto u raskoraku sa ambicijom, ali i sa vrednostima generacije, pod komandom trenera Radoslava Bataka.

-Vrlo je važno da su igrači „zaboravili“ prethodnu utakmicu sa istim rivalom – komentarisao je najbolje izdanje svoga tima u sezoni trener Vojvodine Radoslav Batak. – Izazov su prihvatili kao jedan novi ispit, sa jednim novim protivnikom. Dobro smo ušli u utakmicu, baš onako kako smo i razgovarali u pripremi minulih dana. Prethodni meč jesmo kontrolisali situaciju i u prvom poluvremenu , ali bez realizacije. Sada smo načinili iskorak u smeru da smo bili efikasni i u prvom i u drugom delu. Čestitam igračima! Jedino mi je žao što ne mogu svi da igraju, uprkos činjenici da svi odlično rade. Posvećeni su kao da će baš oni da budu u startnoj postavi. Bila je to za nas dobra utakmica i sada znamo da možemo da se borimo za plasman više.

Svi komplimenti za igru novosadskog tima sadržani su u dve rečenice priznanja trenera Novopozaraca Davora Berbera: „Mi smo danas imali samo volju da se Vojvodini suprotstavimo i ništa više od toga. Na terenu je igrao samo jedan tim, Vojvodina.“ Ciljano treće mesto u praksi je još uvek dosta daleko, ali teoretski moguće. Međutim, osnovni cilj, plasman u evropske kvalifikacije, ostvaren je sa velikim procentom verovatnoće. Peto mesto na superligaškoj tabeli ne otvara evropsku kapiju jedino u slučaju da tim iz kruga autsajdera (Radnik, niški Radnički, Napredak ili Novi Pazar) osvoji trofej namenjen pobedniku Kupa Srbije. Jedinstvo u svlačionici i harmonija postignuta na terenu i izvan njega pouzdani su parametri na osnovu kojih je moguć i zaključak da Vojvodina jeste na putu povrataka na poziciju koja joj i pripada u srpskom fudbalu, na osnovu tradicije i šampionske prošlosti.

-Imali smo problem pred utakmicu u pogledu sastavljanja postave koja će započeti meč – komentariše Batak. – Našem Filipu Malbašiću preminula je majka, svi smo bili na sahrani, dan pred utakmicu. U takvim tužnim okolnostima do izražaja je došlo jedinstvo i kolegijalnost u našim redovima. Videli ste sa koliko pijeteta su naši igrači, posle prvog gola, podižući Malbašićev dres (29) i u tom trenutku mislili na njega i njegov nenadoknadivi gubitak. To je ono što bi svaki trener poželeo da ima u ekipi: svi za jednoga, jedan za sve. Nedostajao nam je Filip na terenu, ali njegovo odsustvo nadoknadili su svi do jednoga, koji su izneli ovu vrlo važnu pobedu.

Pretačući želju u nameru da nastavi započeti niz pozitivnih rezultata Batak je svaku narednu utakmicu označio kao važan korak ka postavljenom cilju. Vremena za opuštanje i uživanje u rezultatima odličnih izdanja u nizu nema jer drugo kolo plej-ofa je već u sredu, u 16 časova. Vojvodina gostuje kod Radničkog u Kragujevcu.

L .Bakmaz

Piše:
Pošaljite komentar