MLADA FUDBALSKA REPREZENTACIJA PORAŽENA OD GRČKE u prijateljskom meču u Loznici
Mlada fudbalska repezentacija Srbije poražena je od Grčke rezultatom 3:2 u prijateljskom meču odigranom u Loznici, piše B92.
Izabranici Aleksandra Kolarova su pre četiri dana poraženi i u Leskovcu od Bugarske (1:2).
Grci su pobedonosni gol postigli u trećem minutu nadoknade vremena, strelac je bio Antonios Papakenelos, posle solo akcije i sjajne završnice.
Mlada reprezentacija Srbije tako je poražena i treći meč zaredom, pre Grčke i Bugarske izgubila je i od Gruzije u gostima. Definitivno, nisu naše mlade nade popravile utisak od meča sa Gruzinima, ni sa Bugarskom kada su poraženi 1:2 u Zaječaru nedavno.
Ovog popodneva, u Loznici, centralna figura meča, samo kada je reč o srpskoj selekciji, bio je Vanja Vlahović, dvostruki strelac. U oba slučaja napadač Atalante je anulirao vođstvo gostiju.
Grci su veoma rano poveli, iz pre akcije već u 7. minutu preko Kirjopulosa, a isti igrač je u 21. minutu asistirao Jorgosu Kutsiasu za novo vođstvo gostiju.
Minut pre drugog gola Grka Vlahović je pogodio za Srbiju. Mimović se tada izborio za loptu, predao je Mirečtiću, a ovaj uposlio strelca gola.
Srbija je bila mnogo bolja u nastavku, krunisala konkretniju, direktniju igru novim golom Vlahovića na savršen pas Matije Mitrovića u povoju drugog poluvremena.
Do kraja, Vlahović je imao još dve velike prilike - nijednu nije uspeo da iskoristi.
Onu najbolju propustio je u 74. minutu kada je hitao prema golu Grka, bio je sam, imao je "čistu" situaciju međutim njegov lob nije bio najprecizniji.
Grci nisu mnogo toga napravili u nastavku, bili su inferiorni napadački, ali su na kraju, ipak, iskoristili momenat koji im se ukazao, profitirali na lucidnosti Papakenelosa i odneli trijumf sa Lagatora.
Osim poraza za Srbiju i Kolarova briga su i povrede Mimovića (skočni zglob) i Vukičevića (rame), koji su meč završili ranije.
Srbija neće igrati kvalifikacije za naredno Evropsko prvenstvo jer je sa Albanijom domaćin tog takmičenja leta 2027. godine.