Nebojša Grujić potpisao profesionalni ugovor sa Čukaričkim
Mladi fudbaler Nebojša Grujić potpisao je danas prvi profesionalni ugovor sa Čukaričkim. Ofanzivni vezista stavio je paraf na ugovor do 2029. godine.
Čukarički je kroz plej-of afirmisao nekoliko momaka koji su debitovali u prvom timu i koji će predstavljati budućnost kluba. Među njima je i Nebojša Grujić, rođen 2. aprila 2009. godine, koji je za prvi tim debitovao protiv Vojvodine u Novom Sadu, a potom je bio starter u duelu sa Partizanom na Banovom brdu.
Grujić je jedan od momaka koji su pokazali veliki potencijal u Omladinskoj ligi Srbije, pa je uprava Brđana rešila da sa njim potpiše profesionalni ugovor, što je i ozvaničeno u prostorijama kluba, ofanzivni vezista stavio je paraf na ugovor do 2029. godine.
„Iskreno, nisam očekivao da ću ovako brzo doći do prvog tima, ali sam se trudio, radio sam kvalitetno i niko nije bio srećniji od mene kad sam debitovao u dresu Čukaričkog. Kad sam saznao da će se to dogoditi, osećaj je bio neverovatan, želeo sam samo da pokažem šta znam, nadam se da nisam razočarao i da će biti još dobrih minuta u dresu kluba sa Banovog brda„, kazao je Grujić, koji je potom naglasio:
„Veoma sam zahvalan fudbalskom klubu Čukarički na svemu što je učinio za mene, posebno zbog debija u prvom timu i potpisivanja profesionalnog ugovora. Zahvalan sam i trenerima Marku Mihajloviću i Mihajlu Trajkoviću, sa kojima sam radio u prethodnom periodu, naravno i Marku Jakšiću, koji mi je pružio šansu. Mnogo su mi pomogli i saigrači, lepa je stvar štoje pored mene bilo dosta momaka sličnih godina, ali su nam oni stariji i mnogo iskusniji savetima pomogli da se lakše priviknemo na seniorski fudbal„.
Kratko je Grujić govorio i o očekivanjima od naredne sezone.
„Imam zaista najveća moguća očekivanja, da se što pre ustalim u prvom timu Čukaričkog i da doprinesem rezultatima ekipe, koju svi želimo da vratimo na evropski put„.
Grujić je rođen u Beogradu, karijeru je počeo u mlađim kategorijama Partizana, odakle ga je put još vodio u Cvrenu zvezdu i Voždovac, pre dolaska u Čukarički.
„Ovo je definitivno klub koji daje najviše šansi mladim igračima, nisam pogrešio i potpisivanje ovog ugovora je dokaz da sam načinio pravu stvar„, zaključio je Nebojša Grujić.