PAUNOVIĆ IZNENAĐEN VELIKIM BROJEM OTKAZA: "Nećemo da pravimo frku zbog velikog broja otkaza, niko neće biti precrtan"; Napadač "odjavio" Srbiju – selektor javno pročitao poruku
Selektor fudbalske reprezentacije Srbije Veljko Paunović rekao je pred naredne dve utakmice "orlova" da neće da pravi frku zbog velikog broja otkaza igrača i ističe da iako mu je krivo zbog te situacije niko neće biti precrtan zbog toga.
Srbija u kombinovanom sastavu u nedelju 31. maja u Portugalu igra protiv Zelenortskih Ostrva, a rano ujutru 5. juna po srpskom vremenu će gostovati Meksiku, jednom od tri domaćina predstojećeg Svetskog prvenstva.
Na spisku selektora Paunovića nema mnogo ranije standardnih reprezentativaca, Aleksandra Mitrovića, Dušana Vlahovića, Nikole Milenkovića, Luke Jovića, Sergeja i Vanje Milinkovića-Savića, Đorđa Petrovića, Filipa Kostića, Predraga Rajkovića, o čemu je prvo i govorio.
"Iznenađen sam, malo mi je krivo što smo došli u ovu situaciju. Nećemo da pravimo frku zbog toga, niko neće biti precrtan. Znam šta sam rekao u martu. Postoji grupa momaka koja je izašla iz povreda, drugi imaju hirurške zahvate, jedna grupa je imala maksimalnu minutažu u prethodnom periodu, tu su venčanja i rođenja deteta. Jun je malo specifičan mesec za reprezentacije koje ne učestvuju na Svetskom prvenstvu", rekao je Paunović na današnjoj konferenciji za medije.
Veljko Paunović objasnio je zašto na predstojećim prijateljskim utakmicama neće biti Andreja Ilića. Napadač Union Berlina mu je poslao poruku i saopštio da neće moći da dođe na ovu reprezentativnu akciju.
"Mislim da nemam potrebe da dolazim po vizu, neću moći da prisustvujem sledećem okupljanju, naporna sezona i rođeni brat mi se ženi 30. maja", pročitao je Paunović poruku Ilića.
Paunović je rekao da je Ilić bio na širem spisku.
"Ja ovde radim za reprezentaciju i fudbal, i ne želim da postoje nikakve spekulacije", rekao je Paunović.
Prvi protivnik "orlova" biće Zelenortska Ostrva, debitant na predstojećem Mondijalu.
"To je kvalitetna ekipa koja je prošla dalje kroz teške afričke kvalifikacije. Veliki broj fudbalera igra u Portugalu, atletski su spremni. Naša je želja da se takmičimo, da budemo uspešni u tome", dodao je selektor.
Upitan je selektor i da li ima klauzulu u ugovoru, koji važi do 2030. godine, da može da napusti "orlove" u slučaju ponude nekog bivšeg kluba.
"Što se tiče mog ugovora, to je poverljiva stvar, ja sam jako transparentan, ali to ne bi trebalo niko da zloupotrebi", naveo je Paunović i dodao da će posle utakmice protiv Meksika gledati uživo utakmice Nemačke u Sjedinjenim Američkim Državama.
Upitan je i o bočnim pozicijama u reprezentaciji.
"Stvaramo konkurenciju koja će nam se razjasniti na jesen. Bila je ideja da pripojimo mlade igrače iz naše lige i one koji nemaju minutažu u inostranstvu. Reprezentacija može da im bude odskočna daska i da se izbore za status u svojim timovima. Drago mi je što mogu da radim sa Andrijom Maksimovićem, nisam mogao ranije da gledam kako se naši igrači razvijaju. Ovo što sada vidim mi mnogo znači i gledam da obrnem situaciju u ono iako nije što smo prvobitno planirali."
Ima priča i da se neki nisu odazvali jer im nisu isplaćene dogovorene premije za prethodne uspehe.
"Nisam učestvovao u tim akcijama i dogovorima. Ne mogu na to da delujem. Sve što postoji unutar Saveza tu se i rešava. Ne bavim se time. Od sada pa nadalje, kakav god bio dogovor, uvek ću podržati ono što je pravedno."
Strahinja Pavlović je pozitivan primer. Da li će biti nagrađen kapitenskom trakom?
"Strahinja je odličan primer. Kada postoji sa jedne strane poštovanje i zahvalnost, pokazao je da je spreman da ide dodatnim putem. To je za pohvalu. Ne volim da čašćavam kapitenskom trakom, ne znam zašto ljudi misle da je to dezert. Svako treba da zna da svojim postupcima se bliži statusu koji treba da ima u reprezentaciji i svom klubu. Za kapitena je potrebno da se imaju liderske sposobdnosti, već sada je jedan od kapitena za ove naredne dve utakmice. Tu je i Živković. Ne želim da dovodim u javnosti pitanje kapitena.", kazao je Paunović.