Sačuvane vesti Pretraga Navigacija
Podešavanja sajta
Odaberi pismo
Odaberi grad
  • Novi Sad
  • Bačka Palanka
  • Bačka Topola
  • Bečej
  • Beograd
  • Inđija
  • Kragujevac
  • Leskovac
  • Niš
  • Pančevo
  • Ruma
  • Sombor
  • Stara Pazova
  • Subotica
  • Vršac
  • Zrenjanin

RADUJKO PORUČIO IZ MINHENA: Evropa nam čestita zbog revolucionarnih odluka

31.05.2025. 17:44 17:46
Piše:
Izvor:
Tanjug/dbn/nv
спорт
Foto: Fudbalski savez Srbije

Generalni sekretar Fudbalskog saveza Srbije Branko Radujko izjavio je da je od mnogih kolega iz drugih federacija dobio pohvale i čestitke zbog odluka koje je Izvršni odbor FSS doneo pre dva dana kada je odlučeno da će se Superliga Srbije skratiti sa 16 na 12 klubova.

Radujko se nalazi u Minhenu, gde će se večeras igrati finale Lige šampiona između fudbalera Pari Sen Žermena i Intera, a pored njega pristutni su predsednik FSS Dragan Džajić i selektor Dragan Stojković.

FSS je na društvenim mrežama objavio fotografiju na kojoj su Džajić, Radujko i Stojković u društvu predsednika UEFA Aleksandra Čeferina i člana privremene uprave Fudbalskog kluba Partizan Predraga Mijatovića.

– Biti deo ovakvog događaja gde ste u situaciji da razgovarate sa rukovodiocima UEFA, nacionalnih Saveza i najvećih evropskih klubova, sa velikanima evropskog i svetskog fudbala kao što su Arsen Venger, Aleks Ferguson, Fabio Kapelo, Adrijano Galijani, Luiš Figo i drugi, ali i da predstavite srpski fudbal u jednom takvom okruženju, velika je čast i privilegija. To je prilika da gradimo odnose, razmenimo ideje i pozicioniramo naš Savez i reprezentaciju u evropskim okvirima na pravi način – rekao je Radujko za sajt FSS. 

On je naveo da je od mnogih kolega iz drugih federacija dobio pohvale i iskrene čestitke zbog revolucionarnih odluka koje su donete u četvrtak na sednici Izvršnog odbora našeg Saveza.

– Vidim da su ispratili i da su dobro upoznati sa našom namerom da napravimo ozbiljan korak ka modernizaciji i transparentnijem upravljanju fudbalom. Pozitivne reakcije iz međunarodnog okruženja potvrđuju da idemo u dobrom pravcu i da su promene koje sprovodimo prepoznate i van granica naše zemlje. Da budem do kraja iskren i otvoren, sve je ovde fenomenalno, ali nešto ipak nedostaje. Nema naših igrača u finalu i to je okolnost koju moramo pod hitno da promenimo. Zato smo i doneli odluke koje su od krucijalnog značaja za dalji razvoj srpskog fudbala. Zar nije lepo kada pred ovako važnu utakmicu možete da se opredelite i navijate za tim u kome igra neki vaš reprezentativac – izjavio je generalni sekretar FSS.

Radujko je rekao da večeras očekuje sjajnu utakmicu između dve ekipe koje su zaslužile da budu deo finala Lige šampiona.

– Biće to taktički i emotivno veoma zahtevan duel. Lično, navijaću za Pari Sen Žermen. Smatram da posle godina velikih ulaganja, ozbiljne organizacije i konstantnog nastojanja da se domognu vrha Evrope, zaslužuju da konačno osvoje najvredniji trofej. Mislim da bi to bila kruna jednog dugoročnog projekta i sjajan podstrek za sve klubove koji strateški grade uspeh – dodao je Radujko.

Izvor:
Tanjug/dbn/nv
Piše:
Pošaljite komentar
BRANKO RADUJKO, GENERALNI SEKRETAR FSS: O promeni formata takmičenja i dolasku inostranog stručnjaka na čelo Sudijske komisije
radujko

BRANKO RADUJKO, GENERALNI SEKRETAR FSS: O promeni formata takmičenja i dolasku inostranog stručnjaka na čelo Sudijske komisije

29.05.2025. 16:26 16:32
BRANKO RADUJKO O PROMENI SISTEMA TAKMIČENJA SUPERLIGE: "Nema sukoba, ratova, niti bilo čega sličnog"
radujko

BRANKO RADUJKO O PROMENI SISTEMA TAKMIČENJA SUPERLIGE: "Nema sukoba, ratova, niti bilo čega sličnog"

28.03.2025. 18:29 18:34