Sačuvane vesti Pretraga Navigacija
Podešavanja sajta
Odaberi pismo
Odaberi grad
  • Novi Sad
  • Bačka Palanka
  • Bačka Topola
  • Bečej
  • Beograd
  • Inđija
  • Kragujevac
  • Leskovac
  • Niš
  • Pančevo
  • Ruma
  • Sombor
  • Stara Pazova
  • Subotica
  • Vršac
  • Zrenjanin

Stavljena tačka na novi slučaj Tekstilac KOMISIJA ZA ŽALBE FSS POTVRDILA PRVOSTEPENU ODLUKU

22.05.2025. 17:18 17:20
Piše:
Izvor:
Sport klub
tekstilac1
Foto: FK Tekstilac

Komisija za žalbe Fudbalskog saveza Srbije potvrdila je prvostepenu odluku o oduzimanju šest bodova Tekstilcu.

Slučaj je zaključen pred organima FSS, Odžačanima oduzeto šest bodova i ostavljena mogućnost eventualne žalbe Sportskom sudu u Lozani.

Klub iz Odžaka povredio je integritet takmičenja na meču 28. kola sa IMT-om. Novobeograđani su pobedili 2:1, golom u završnici meča.

Uoči i tokom meča evidentiran je veliki broj uplata na pobedu gostujućeg tima, uz veći broj golova. Posebno aktivno klađenje inteziviralo se u jeku meča, što je bio signal nadležnima iz UEFA za reakciju.

Sporan je i način pobede Novobeograđana. Do tri boda stigli su u sudijskoj nadoknadi vremena i to posle penala.

Tekstilac se poslednjih godina više puta nalazio pred organima FSS, zbog sumnji u nameštanje pojedinih utakmica.

Klubu je aktivirana uslovna kazna (minus šest bodova) iz prošle sezone zbog nameštanja rezultata utakmica protiv Mladosti GAT i OFK Vršca, tada je klub iz Odžaka morao da plati i 8.000.000 dinara.

Uprkos utvrđenim neregularnim radnjama, Tekstilac je zaigrao u Super ligi Srbije i sada napušta elitni rang.

Slučaj kluba iz Odžaka jedini je ove sezone procesuiran na domaćim terenima.

Izvor:
Sport klub
Piše:
Pošaljite komentar
TEKSTILAC KAŽNJEN SA ŠEST BODOVA I DVA MILIONA DINARA zbog "nameštaljke" protiv IMT-a

TEKSTILAC KAŽNJEN SA ŠEST BODOVA I DVA MILIONA DINARA zbog "nameštaljke" protiv IMT-a

09.05.2025. 17:51 17:52