Sva deca će prisustvovati meču Srbija - Andora
VIŠE OD 2.000 MALIŠANA NAPRAVILO UVERTIRU „ORLOVIMA“: Festival fudbala u Leskovcu i podsećanje na svetsku titulu
Više od 2.000 dece iz regiona Istočna Srbija i Kosova i Metohije učestvovalo je u utorak na Festivalu bazičnog fudbala u Leskovcu, uoči utakmice između Srbije i Andore u kvalifikacijama za Mundijal.
Na pomoćnom terenu stadiona "Dubočica" festival je promovisao programe bazičnog fudbala, uz učešće vrtića, škola, klubova, zatim trenera i profesora sa teritorije FSRIS koji redovno sprovode programe FSS.
Posebna atrakcija za učesnike i publiku bila je simulacija Svetskog prvenstva na Novom Zelandu, a sve u susret velikom jubileju 20. juna i obeležavanju desetogodišnjice od istorijskog uspeha i svetske titule omladinske reprezentacije Srbije.
Festival su otvorili direktor FSS za razvoj Ranko Stojić, menadžerka za bazični fudbal Ruža Ilić i gradonačelnik Leskovca Goran Cvetanović, a mališane je pozdravio i generalni sekretar FSS Branko Radujko.
Ovom prilikom u okviru projekta "Kako se postaje šampion“ svako dete dobilo je po primerak knjige Svetski i Evropski šampion, štiva koje govori o najvećem uspehu srpskog fudbala od dana osamostaljenja.
Održane su i Interaktivne radionice i program koji promoviše zaštitu životne sredine, a učešće su uzeli i roditelji kroz "Walking football", kao i škole sa regiona FSRIS koje rade sa decom sa invaliditetom.
Svi mališani od 20.45 sati biće na tribinama glavnog stadiona i navijati za izabranike selektora Dragana Stojkovića protiv Andore.