Vojvodina trenutno u fokusu Crvene zvezde
Fudbaleri Crvene zvezde osvojili su 28. titulu prvaka Srbije i već sada žele da što jači dočekaju početak kvalfikacija za Ligu šampiona.
U tom cilju, crveno-beli su već kontaktirali neke igrače za koje su zainteresovani, a među njima su i pojedina velika imena.
Kako može da se čuje, u Ljutice Bogdana žele da u crveno-belom dresu vide Marka Marina, čoveka koji je s nemačkom reprezentacijom bio treći na Svetskom prvenstvu u Južnoj Africi 2010. godine i koji je svojevremeno igrao za Čelzi, Verder i Sevilju. Igrač našeg porekla nedavno je priznao da je veliki navijač našeg prvaka i da bi voleo da zaigra u Beogradu. Marin je trenutno član Olimpijakosa, ali više sedi na klupi nego što igra, što bi mogao da bude adut Crvene zvezde. Šampioni Srbije bi se, kako saznajemo, odlučili za pozajmicu na godinu dana, koliko iskusni fudbaler još ima ugovor s Olimpijakosom.
Drugo veliko ime koje crveno-beli žele je naš nekadašnji reprezentativac i član Bazela Zdravko Kuzmanović (30). Ovaj igrač nije u prvom planu u švajcarskom klubu, što Beograđani žele da iskoriste. Ove sezone je iskusni zadnji vezni odigrao samo devet utakmica u Španiji, na pozajmici u Malagi, što ga takođe preporučuje našem klubu. Kako saznajemo, kontakti su već uspostavljeni.
Kao poslednje zvučno ime koje crveno-beli žele da dovedu, spominje se argentinski centarfor Franko Soldano (23), iz Union Santa Fea, koji je na 53 utakmice za ovaj klub postigao 12 golova. Beograđani bi pokušali da ovog za njih skupog igrača (pet miliona evra) dovedu takođe na pozajmicu.
Od ostalih koji se nalaze na listi mogućih pojačanja Crvene zvezde su: Slobodan Medojević, vezista nemačkog drugoligaša Darmštada, Milan Jevtović, krilo iz Antalije, Nemanja Nikolić, napadač Spartaka iz Subotice, Dušan Jovančić, vezista Vojvodine, Milan Gajić, desni bek Bordoa, Danijel Aleksić, ofanzivni vezista Sent Galena, Aleksandar Čavrić, krilo Slovana iz Bratislave, Mirko Ivanić, vezista BATE Borisova, Nemanja Milunović, štoper BATE Borisova i Jagoš Vuković, štoper Olimpijakosa, na pozajmici u Veroni.
Do početka prelaznog roka, međutim, ima još vremena, a trenutno u redovima prvaka prioritet ima gostovanje u Novom Sadu i nedeljna utakmica s Vojvodinom. Trener Milojević ne želi da se bavi stvarima za kojim će imati dovoljno vremena da se posveti kada budu aktuelne, već, što je više puta i naglasio, hoće da njegov tim odigra maksimalno do kraja prvenstva i trijumfalno okonča izuzetno uspešnu sezonu.
L. Ivanović