Naš predlog: Komšijski derbi na Itihadu
fudbaleri Mančester sitija i Liverpula osim derbija donosi i mnogo više, pobednik, susreta najverovatnije će obezbediti mesto u Ligi šampiona. Zato i jedni i drugi sa posebnom pažnjom očekuju duel na Itihadu, mada Siti još vida rane iz meča sa Monakom..
- Umorni smo od okršaja u Monte Karlu,ispražnjeni, ali smo željni pobede – objašnjava Pepe Gvardiola menayer Mančester sitija. - Znamo da je pobeda imperativ, učinićemo sve da uknjižimo tri nova boda, ali smo pred teškim zadatkom. Liverpul pod vođstvom Klopa igra sjajno. Imao sam sa njim i velike duele dok je sedeo na klupi Borusije, znam kako razmišlja. Ekipa Liverpula je poslednja dva meča na gostovanjima izgubila i to protiov Hala i Lestera, pa je sakliznula na četvrto mesto na tabeli.
- Imali smo određenih problema, ali je sada sve najaboljem redu – uverava Jirgen Klop.- Znam da su igrači Sitija ispražnjeni posle meča sa Monakom , ali će ih Gvardiola dobro pripremiti do nedelje. Nama bi i bod puno značio, naš cilj je u ovoj godini Liga šampiona.Zanimljiv okršaj se igra i u Italiji. gde Torino našeg Siniše Mihajlovića dočekuje ekipu Torina.
- Inter je u usponu. „Milanezi“ su najzad uhvatili formu u seriji pobeđuju, u minulom kolu isprašili su i Atalantu – kaže Siniša Mihajlović. - Međutim , meč se igra u Torinu i mi se pitamo. Uveren sam da ćemo pobediti.Ekipa Intera najzad podseća na tim koji je nekad bio među najboljima u Italiji, „azuro – neri“ su na jaboljem putu da izbore plasman u Ligu šampiona.
- Potrebna nam je nova pobeda – kaže trener Intera Stefano Pioli. – Znam da nećemo imati lak posao da zaustavimo Andrea Belotija, ali se ipak nadam pobedi.
G. K.