Sačuvane vesti Pretraga Navigacija
Podešavanja sajta
Odaberi pismo
Odaberi grad
  • Novi Sad
  • Bačka Palanka
  • Bačka Topola
  • Bečej
  • Beograd
  • Inđija
  • Kragujevac
  • Leskovac
  • Niš
  • Pančevo
  • Ruma
  • Sombor
  • Stara Pazova
  • Subotica
  • Vršac
  • Zrenjanin

Novosađani žele pobedu

18.02.2016. 20:53 13:33
Piše:
Foto: Dragoljub Rogač, foto: Dnevnik (F. Bakić)

Vojvodina će u petak od 19 časova uz prenos na RTV odigrati utakmicu 15. kola Regionalne lige za vaterpoliste sa splitskim Mornarom.

Na početku takmičenja u Splitu Mornar je slavio protiv Novosađna sa 10:3. Sada Vojvodina pred svojim navijačima želi revanš. Trener Novosađana Vladimir Cukić je rekao da je prošlog vikenda bila pauza u Regionalnoj ligi zbog takmičenja u Svetskoj ligi. A i reprezentacija Srbije 1997. i 1998. imala je okupljanje u Beogradu, gde su bila i petorica igrača Vojvodine, kao i trener Cukić.

- Od ponedeljka smo opet radili zajedno u utorak smo odradili i dva sparinga sa Crvenom zvezdom kako bismo se što bolje spremili za odlučujuće susrete ovog i sledećeg vikenda, jer nam je cilj opstanak u ligi. Spremni smo fizički i kompletni dočekujemo rivale. Danas će nam protivnik biti ekipa Mornara. Splićani su iskusni, odlična su ekipa, stigli su do polufinala Evro kupa, ali mi gledamo sebe i potrudićemo se da sve što smo do sada trenirali iskoristimo i pobeidmo pred našim navijačima. Ićićemo na maksimalan broj bodova, kako u ovoj tako i u utakmici protiv POŠK-a u nedelju, takođe pred našim navijačima – rekao je Cukić.

Posle skoro dva meseca u ekipu su se vratila oba levoruka igrača Dragoljub Rogač i Boris Šiman što će mnogo značiti Vojvodini. Rogač podseća da su obe splitske ekipe dobre i da su od obe poraženi u prvom delu takmičenja.

- Kod kuće mnogo bolje igramo nego na strani, vredno smo radili u proteklom periodu i nadamo se da će sve to uroditi plodom već protiv Mornara. Idemo na pobedu – kazao je Rogač.

Centar Marko Marčeta se složio sa navodima trenera Cukića i saigrača Rogača.

- Vratili su nam se levoruki igrači, spremniji smo nego u duelima protiv Juga i Jadrana u prošlom dvokolu. Uz to kod kuće igramo mnogo bolje, daćemo sve od sebe kako bismo zabeležili povoljan rezultat – rekao je Marčeta.

G. Malenović

Program

Vojvodina – Mornar  (19)

Primorje – Jadran (HN)  (20)

Mladost – Jug  (20.45)

Radnički – POŠK  (21)

Piše:
Pošaljite komentar