OVE EKIPE DOLAZE U ARENU: Odbojkaši i odbojkašice Srbije dobili rivale u Ligi nacija
Odbojkaši i odbojkašice Srbije igraće i ove sezone Ligu nacija pred domaćom publikom u glavnom gradu, a dobili su i rivale s kojim će ukrstiti koplja u Beogradskoj areni.
Svetska odbojkaška federacija je objavila raspored i satnicu za tri vikenda takmičenja.
Odbojkaši će od 15. do 19. jula kod kuće igrati treću sedmicu Lige nacija protiv Turske, Ukrajine, Nemačke i Slovenije.
„Orlovi“ će nadmetanje početi u Brazilu. Tamo će snage odmeriti sa Argentinom, Belgijom, Bugarskom i domaćinom od 10. do 14. juna. Na drugom turniru u Francuskoj (24–28. jun) igraće protiv Japana, Kube, domaćina i SAD.
Srbija tokom interkontinentalnog dela takmičenja neće igrati protiv Italije, Poljske, Irana, Kanade i Kine. Plasman na Finalni turnir, koji će se odigrati od 29. jula do 2. avugsta u Ningbou, u Kini, pored domaćina izboriće još sedam reprezentacija.
Odbojkašice Srbije će kao domaćini igrati protiv Bugarske, Francuske, Nemačke i Holandije od 8. do 12. jula, takođe u trećoj sedmici LN. Prvi turnir odradiće u Kini, a rivali će biti Tajland, Poljska, domaćin i Belgija. Tokom druge sedmice na Filipinima sastaće se s Japanom, Italijom, Dominikanom i SAD. U interkontinentalnom delu Lige nacija naše odbojkašice neće igrati protiv Brazila, Turske, Češke, Ukrajine i Kanade.
Finalni turnir će se odigrati od 22. do 26. jula u Makau, u Kini.