PRVA POBEDA ODBOJKAŠICA SRBIJE U LIGI NACIJA: Savladana Češka i to selektoru na rođendan
Odbojkašice Srbije savladale su u Apeldornu Češku rezultatom 3:1, po setovima 22:25, 25:22, 28:26 i 25:18, posle 108 minuta igre i prvom pobedom u Ligi nacija napustile poslednju poziciju zbirne tabele, koja vodi u niži rang.
Posle 105 minuta igre i Srbija je porazila ove godine dobru selekciju Češke, pre svega zahvaljujući velikoj borbenosti i ogromnoj želji da se dođe do prvog trijumfa.
Nije to bila blistava partija pulenki Zorana Terzića, bez obzira na činjenicu da su se u startnoj postavi prvi put ove godine pojavile Tijana Bošković i posle povrede Aleksandra Uzelac, pa je protivnik iskoristio nesigurnu igru i dobio prvi set. Nakon što je Srbija stigla do izjednačenja, najveća borba viđena je u trećem periodu, u kojem su u završnici Čehinje imale i dve vezane set-lopte (24:22), ali je Srbija uspela da sve okrene u svoju korist i na kraju poenima Uzelac i Vanje Ivanović dođe do vođstva 2:1. Četvrti period u potpunosti je pripao svetskim šampionkama, koje su na kraju meča pobedu posvetile svom treneru Zoranu Terziću. On je u sredu napunio 59 godina.
Treba još dodati da je Srbija ovim trijumfom prekinula niz od 12 uzastopnih poraza u zvaničnim utakmicama i posle 345 dana i pobede nad Francuskom u Parizu upiše jedan trijumf.
Tijana Bošković i Vanja Ivanović osvojile su po 18 poena, Aleksandra Uzelac je dodala 15, dok je u selekciji Češke sjajno igrala Helena Grozer, koja je završila meč sa 21 poenom.
Srbija će u četvrtak od 17 časova igrati protiv olimpijskih šampionki, reprezentacije Italije.
Srbija - Češka 3:1 (22:25, 25:22, 28:26 i 25:18)
APELDORN: Gradska dvorana.
SRBIJA: Dangubić, Osmajić, Mirković 1, Kurtagić 9, Pušić (l), Aleksić 12, Uzelac 16, Jegdić (l), Bošković 17, Kirov, Bukilić, Perović, Tica, Ivanović 18.
ČEŠKA: Kneifilova, Pavlova, Svobodova 9, Grozer 23, Bukovska 3, Kulisiani 5, Digrinova (l), Valkova 5, Kolarova (l), Jehlarova 13, Mlejnkova 8, Grabovska, Brancuska 7, Rejmanova.