ATLETIČARKA VOŠE ZABLISTALA NA BALKANIJADI! Titula i bronza Milici Emini, u Novi Sad stigle medalje i u štafeti i bacanju koplja
Atletičarke Vojvodine predstavljale su Srbiju na seniorskom Balkanskom prvenstvu u grčkom Volosu i u Novi Sad su se vratile s četiri medalje oko vrata.
Najuspešnija je bila Milica Emini, državna rekorderka na 100 metara prepone (12,99) koja se okitila titulom prvakinje pošto je štopericu zaustavila na 13,22 sekunde. Milica je sa klupskom koleginicom Tamarom Milutinović, uz Anju Lukić (OAK Beograd) i Milanu Tirnanić (Panonija, Pančevo), bila deo štafete 4x100 m kojoj je pripalo bronzano odličje rezultatom 45,36 sekundi.
Marija Vučenović je u bacanju koplja, takođe osvojila bronzu rezultatom 57,48 metara. Milica Gardašević u skoku udalj nije uspela da se domogne mesta na postolju i odličje joj je izmaklo za četiri centimetra. Novosađanka je došla do ostvarenja 6,50 m, a bronza je bila na 6,54 m koliko je skočila Kipranka Filipa Fotopulu.
Srbiji su medalje doneli još i Luka Bošković (Top džamp, Beograd) u skoku udalj novim ličnim rekordom kojim je „leteo“ do srebra (8,19 m), a bronza je pripala Arminu Sinančeviću (FAP, Priboj) u bacanju kugle (19,85 m), Elzanu Bibiću (Novopazarsko udruženje atletičara) na 3.000 m (7:57,59), Aldinu Ćatoviću (AK Novi Pazar) na 1.500 m (3:41,74) i Mihajlu Kataniću (Partizan, Beograd) na 400 prepone uz novi lični rekord (49,66 sekundi).