Sačuvane vesti Pretraga Navigacija
Podešavanja sajta
Odaberi pismo
Odaberi grad
  • Novi Sad
  • Bačka Palanka
  • Bačka Topola
  • Bečej
  • Beograd
  • Inđija
  • Kragujevac
  • Leskovac
  • Niš
  • Pančevo
  • Ruma
  • Sombor
  • Stara Pazova
  • Subotica
  • Vršac
  • Zrenjanin

POKRAJINA POMAŽE SPORTU: Najperspektivnijim mladim sportistima i trenerima u AP Vojvodini uručene stipendije

11.06.2025. 15:38 15:43
Piše:
Izvor:
Dnevnik
Покрајинска влада
Foto: Pokrajinska vlada

Pokrajinski sekretar za sport i omladinu Dane Basta uručio je danas ugovore o stipendiranju talentovanih mladih sportista i sportskih trenera, u okviru programa „Sportski talenti Vojvodine“, za šta je u ovoj godini iz pokrajinskog budžeta izdvojen 31 milion dinara.

Za stipendiranje 93 perpektivnih sportista, uzrasta od 14 do 20 godina, izdvojeno je 24 miliona dinara, dok su stipendije za usavršavanje dobila 24 sportska trenera, za čiju namenu je izdvojeno sedam miliona dinara.

Покрајинска влада
Foto: Pokrajinska vlada

„Pokrajinski sekretarijat za sport i omladinu redovno prati uspehe mladih sportista, a ove stipendije su samo jedan od načina podrške njima i njihovim trenerima“, izjavio je sekretar Basta.

Čestitajući mladim sportistima na postignutim rezultatima, sekretar Basta im je poručio da budu uporni i da nastave da vredno treniraju i napreduju.

Покрајинска влада
Foto: Pokrajinska vlada

„Najtalentovaniji mladi sportisti su ti koji će zastavu naše zemlje nositi širom sveta, oni su budućnost našeg vrhunskog sporta i nadam se da će ove stipendije biti podstrek za njihov dalji razvoj i napredovanje“, rekao je resorni sekretar Dane Basta.

Покрајинска влада
Foto: Pokrajinska vlada

Projekat „Sportski talenti Vojvodine“ ima za cilj da identifikuje, prati i podržava mlade perspektivne sportiste na putu ka ostvarivanju vrhunskih rezultata, kao i da stipendira usavršavanje sportskih stručnjaka.

Покрајинска влада
Foto: Pokrajinska vlada

Putem ovog projekta je do sada, zajedno sa ovom godinom, stipendirano ukupno 1.015 talentovanih sportista i 205 mladih trenera.

Izvor:
Dnevnik
Piše:
Pošaljite komentar