CRVENA ZVEZDA ĆE BRANITI TITULU: Crveno-bele u polufinalu u dva susreta nadigrale Bor
Rukometašice Crvene zvezde plasirale su se u finale Superlige Srbije posle trijumfa nad Borom u revanš susretu polufinala.
Zvezda je u prvom meču trijumfovala sa 27:26, a u drugom odigranom u Beogradu pobedila je Bor sa 38:29 i obezbedila finalnu seriju Superlige.
Crveno-bele rukometašice su bolje otvorile meč i gotovo tokom većeg dela kontrolisale igru, što je na kraju rezultiralo pobedom.
Najefikasnija u pobedničkom sastavu bila je Aleksandra Stamenić sa 11 golova, dok je Teodora Majkić postigal devet. U ekipi Bora istakle su se Aleksandra Bakša sa sedam i Jana Stanković sa šest golova.
Drugi polufinalni par čine Železničar i Jagodina. Železničar je u prvom meču na gostovanju pobedio sa 25:21, a drugi duel igraće se u Inđiji 10. maja.
Zvezda je prošle godine osvojila titulu prvaka Srbije i nacionalni kup i biće u prilici da brani "duplu krunu", budući da je ove sezone bila najbolja u Kupu Srbije.