Sačuvane vesti Pretraga Navigacija
Podešavanja sajta
Odaberi pismo
Odaberi grad
  • Novi Sad
  • Bačka Palanka
  • Bačka Topola
  • Bečej
  • Beograd
  • Inđija
  • Kragujevac
  • Leskovac
  • Niš
  • Pančevo
  • Ruma
  • Sombor
  • Stara Pazova
  • Subotica
  • Vršac
  • Zrenjanin

ALEKSANDRA KRUNIĆ U OVOM TERMINU IGRA ZA TITULU: Olimpijske šampionke težak rival u Parizu

07.06.2025. 18:23 18:25
Piše:
Izvor:
Sport klub
спорт
Foto: TANJUG/AP Photo/Lindsey Wasson

Srpska teniserka Aleksandra Krunić igraće u nedelju za pehar na Rolan Garosu u konkurenciji dublova.

U paru sa Anom Danilinom sastaće se sa drugim nosiocima Sarom Erani i Džasmin Paolini. Finale je na programu je od 11 časova na stadionu „Filip Šatrije“. 

Aleksandra i Ana su dosad pobedile u šest mečeva, uključujući i prve nosioce Tejlor Taunzend i Kateržinu Sinjijakova. S druge strane, Erani i Paolini su deklasirale u polufinalu Miru Andrejevu i Dijanu Šnajder sa 6:0, 6:1.

Prošle godine su bile vicešampionke na Rolan Garosu, a potom su uzele zlato na Olimpijskim igrama.

Kako god se završi, biće to najveći uspeh u Aleksandrinoj karijeri, a Danilina i ona podeliće najmanje 295.000 evra. Ako pobede, taj iznos porašće na 590.000 evra.

Muško finale između Karlosa Alkaraza i Janika Sinera je zakazano za 15 časova. 

Izvor:
Sport klub
Piše:
Pošaljite komentar
SRBIJA IMA FINALISTKINJU ROLAN GAROSA: Aleksandra Krunić igra za pehar u dublu
спорт

SRBIJA IMA FINALISTKINJU ROLAN GAROSA: Aleksandra Krunić igra za pehar u dublu

06.06.2025. 16:53 16:56
SRPKINJA U POLUFINALU ROLAN GAROSA Krunić i Danilina u dublu eliminisale prve favoritkinje - Čehinje
тенис

SRPKINJA U POLUFINALU ROLAN GAROSA Krunić i Danilina u dublu eliminisale prve favoritkinje - Čehinje

04.06.2025. 16:27 16:32