POZNATO KADA IGRA ĐOKOVIĆ NA VIMBLDONU: Nole i Francuz su prvi na redu na Centralnom terenu
Srpski teniser Novak Đoković ubedljivo je pobedio Stefanosa Cicipasa sa 3:0 u setovima u sredu uveče i na dominantan način se dokopao trećeg kola Vimbldona.
Novak će u petak igrati za plasman u osminu finala Vimbldona, 18. put u karijeri, a rival mu je Artur Rinderkneš iz Francuske.
Poznato je kada će Novak Đoković izaći na teren u trećem kolu na gren slemu u Vimbldonu. Nole i Artur će u petak izaći pred publiku u Londonu i igrati na Centralnom terenu od 14 časova i 30 minuta po našem vremenu.
Ovo je prvi meč tog dana i njih dvojica će otvoriti teniski program engleskog Grend slema u petak.
Novak je veliki favorit, ali je i pokazao protiv Cicipasa da je uhvatio zalet i da igra u veoma dobroj formi pa ćemo videti i koliko daleko može da ode. Rinderkneš je trenutno 28. na svetu i u poslednje dve-tri sezone igra najbolje u životu.
Dosad se nisu sastajali u singlu, ali su u dublu Novak i Artur imali jednu kontroverznu situaciju. u mart ove godine. Novak je sa Stefanosom Cicipasom igrao dubl protiv Rinderkneša i njegovog rođaka Valentina Vašeroa. U jednom trenutku Rinderkneš je stajao na osnovnoj liniji i napravio pokret reketom dok se Cicipas spremao da smečuje lopticu u njegovom pravcu. Posle video provere koju je zatražio Novak, poen je dodeljen Đokoviću i Cicipasu, pošto je sudija procenio da je Grk pogrešio zbog ometanja.