Sačuvane vesti Pretraga Navigacija
Podešavanja sajta
Odaberi pismo
Odaberi grad
  • Novi Sad
  • Bačka Palanka
  • Bačka Topola
  • Bečej
  • Beograd
  • Inđija
  • Kragujevac
  • Leskovac
  • Niš
  • Pančevo
  • Ruma
  • Sombor
  • Stara Pazova
  • Subotica
  • Vršac
  • Zrenjanin

VTA LISTA: Lola Radivojević zauzima 148. mesto

29.06.2026. 11:31 11:33
Piše:
Izvor:
Tanjug
radivojevic
Foto: Printscreen/Youtube/Australian Open

Lola Radivojević, najbolje rangirana srpska teniserka, nalazi se na 148. mestu na najnovijoj VTA listi, dok je Teodora Kostović, koja će danas debitovati na Vimbldonu, sad na 184. poziciji.

Radivojević je pala za jednu poziciju u odnosu na prethodnu listu, pa je sad 148. sa 520 bodova. Kostović je zadržala 184. poziciju sa 415 bodova, a danas će debitovati na Vimbldonu gde će igrati protiv svetskog broja jedan, Beloruskinje Arine Sabalenke. 

Olga Danilović koja zbog trudnoće ne igra od marta i neće igrati još najmanje godinu dana, pala je za 16 mesta i trenutno je 216. teniserka sveta. 

Iza Sabalenke, na vrhu VTA liste su Kazahstanka Elena Ribakina, Poljakinja Iga Švjontek, Amerikanka Džesika Pegula i Ruskinja Mira Andrejeva. Šesto i sedmo mesto zauzimaju Amerikanke Amanda Anisimova i Koko Gof, dok je Ukrajinka Elina Svitolina i dalje osma. Čehinja Karolina Muhova je sad deveta, dok je Kanađanka Viktorija Mboko na desetom mestu.

Izvor:
Tanjug
Piše:
Pošaljite komentar
SRPKINJE POLOVIČNE U KVALIFIKACIJAMA ZA VIMBLDON: Radivojević eliminisana, Kostović jedina nada
kostovic

SRPKINJE POLOVIČNE U KVALIFIKACIJAMA ZA VIMBLDON: Radivojević eliminisana, Kostović jedina nada

23.06.2026. 20:24 20:27