Sačuvane vesti Pretraga Navigacija
Podešavanja sajta
Odaberi pismo
Odaberi grad
  • Novi Sad
  • Bačka Palanka
  • Bačka Topola
  • Bečej
  • Beograd
  • Inđija
  • Kragujevac
  • Leskovac
  • Niš
  • Pančevo
  • Ruma
  • Sombor
  • Stara Pazova
  • Subotica
  • Vršac
  • Zrenjanin

Nobelovac Stiglic okuplja tim za spas Grčke

18.07.2015. 17:47 13:33
Piše:

ATINA: Ugledni ekonomista, dobitnik Nobelove nagrade Džozef Stiglic, nagovestio je da je spreman da pomogne u rešavanju ekonomske krize u Grčkoj,

i da u tu svrhu okuplja tim vodećih američkih i evropskih stručnjaka.

Bivši glavni ekonomista Svetske banke je rekao da su on i mnogi istaknuti stručnjaci iz Evrope i Amerike spremni da doprinesu rešavanju grčke ekonomske krize, rekli su izvori.

Američki ekonomista najavio je ovo na sastanku sa grčkim ministrom finansija Euklidom Cakalotosom u petak u Atini, saopštila je pres služba grčkog ministarstva finansija, preneo je Sputnjik.

Tokom sastanka, Stiglic je izrazio zabrinutost u vezi ekonomske opravdanosti novog sporazuma o paketu finansijske pomoći Grčkoj, koji su Atina i međunarodni kreditori sklopili 13. jula.

Stiglic je u više navrata kritikovao taktiku međunarodnih kreditora prema Grčkoj i strukturu sadašnjeg finansijskog sistema koji se oblikovao u toj državi kao posledica ove politike.

Poznati ekonomista je rekao da je, zajedno sa timom istaknutih evropskih i američkih stručnjaka, rešen i spreman da pomogne grčkoj vladi na svaki mogući način da okonča politiku štednje i izađe iz ekonomske krize.

Nakon maratonskih razgovora u Briselu, Grčka je pristala na mere štednje u zamenu za trogodišnji paket finansijske pomoći u iznosu do 86 milijardi evra, što je treći program spasavanja te države u pet godina.

(Tanjug)

Piše:
Pošaljite komentar