(FOTO) HAOS NA FRUŠKOJ GORI! Iriški venac paralisan od snega i vetra, teretna vozila blokirana, putari na terenu neprekidno
Zbog jakog snega i vetra koji stvaraju snežne nanose na kolovozu, na Irškom vencu je uvedena obustava saobraćaja za teretna vozila, dok putarske ekipe neprekidno rade na čišćenju i održavanju prohodnosti jedne od najfrekventnijih deonica na Fruškoj gori.
"Angažovanjem putarske zimske službe, magistralni put M-21 je prohodan, ali se na kolovozu i dalje nalazi sneg, zbog čega se vozačima savetuje maksimalan oprez. Grebenski put trenutno nije preporučljiv za saobraćaj", rekao je za NS Uživo v.d. direktor NP "Fruška gora", Dragan Vidović.
On je dodao da je zbog nepovoljnih uslova uvedena obustava saobraćaja za teretna vozila preko Irškog venca, na deonici Kamenica–Irig.
Ipak, uprkos težim vremenskim prilikama, na Irškom vencu ima i entuzijasta koji su iskoristili sneg i došli na sankalište.
Podsećamo da su dežurstva čuvara zaštićenog područja organizovana tokom svih prazničnih dana i da će biti nastavljena i za vreme božićnih praznika, kako bi bezbednost posetilaca i učesnika u saobraćaju bila na najvišem nivou.