Sačuvane vesti Pretraga Navigacija
Podešavanja sajta
Odaberi pismo
Odaberi grad
  • Novi Sad
  • Bačka Palanka
  • Bačka Topola
  • Bečej
  • Beograd
  • Inđija
  • Kragujevac
  • Leskovac
  • Niš
  • Pančevo
  • Ruma
  • Sombor
  • Stara Pazova
  • Subotica
  • Vršac
  • Zrenjanin

SNEG, LED I OLUJNA KOŠAVA UDARAJU SRBIJU Putevi Srbije uputili HITAN APEL vozačima

09.02.2026. 12:45 12:50
Piše:
Izvor:
Dnevnik
СНЕГ
Foto: ChatGTP/ilustracija

Srbiju u narednim danima očekuje izrazito nepovoljna kombinacija snega, poledice i olujnih udara košave, zbog čega su „Putevi Srbije“ uputili hitan apel svim vozačima da budu maksimalno oprezni i da bez zimske opreme ne kreću na put.

Prema upozorenju Republičkog hidrometeorološkog zavoda, u nižim predelima Timočke i Negotinske Krajine od večeras, 9. februara, pa sve do srede ujutro, 11. februara, očekuje se formiranje snežnog pokrivača od 5 do 15 centimetara, dok će na planinama lokalno biti i više snega, uz povećan rizik od poledice.

U istom periodu, u ostalim delovima Srbije, sneg će se javljati prolazno, uz mogućnost stvaranja manjeg snežnog pokrivača, što takođe može uticati na klizave kolovoze, posebno u noćnim i jutarnjim satima.

Dodatni problem predstavljaće kiša koja će se lediti na tlu, a koja se, prema upozorenju RHMZ-a, u utorak, 10. februara, lokalno očekuje u oblasti Pomoravlja i Homolja, naročito tokom jutra, večeri i noći.

пут
Foto: ChatGTP/ilustracija

Istovremeno, Srbiju će pogoditi i jaka do olujna košava. Na području južnog Banata i donjeg Podunavlja, već danas popodne, 9. februara, kao i tokom noći i u utorak, udari vetra dostizaće od 70 do čak 100 km/h, dok se u Beogradu očekuju udari do 50 km/h. Košava će u sredu i četvrtak, 11. i 12. februara, nastaviti da duva nešto slabijim intenzitetom, a njen prestanak prognozira se tek u petak, 13. februara.

Zbog svih navedenih uslova, „Putevi Srbije“ apeluju na vozače da koriste zimske pneumatike, da bez lanca i zimske opreme ne kreću na put, kao i da brzinu vožnje prilagode stanju kolovoza, jer kombinacija snega, leda i jakog vetra može znatno povećati rizik od saobraćajnih nezgoda.

Izvor:
Dnevnik
Piše:
Pošaljite komentar
(FOTO, VIDEO) NOVI SNEG U ZAPADNOJ SRBIJI Preko Zlatibora i Tare putevi su čisti i prohodni
2

(FOTO, VIDEO) NOVI SNEG U ZAPADNOJ SRBIJI Preko Zlatibora i Tare putevi su čisti i prohodni

02.02.2026. 09:53 10:07