Sačuvane vesti Pretraga Navigacija
Podešavanja sajta
Odaberi pismo
Odaberi grad
  • Novi Sad
  • Bačka Palanka
  • Bačka Topola
  • Bečej
  • Beograd
  • Inđija
  • Kragujevac
  • Leskovac
  • Niš
  • Pančevo
  • Ruma
  • Sombor
  • Stara Pazova
  • Subotica
  • Vršac
  • Zrenjanin

SPREMAN DA DOČEKA POSETIOCE Nakon svih testiranja, provera, ispitivanja i dodatnih kontrola VIDIKOVAC NA KABLARU DOBIO UPOTREBNU DOZVOLU

03.07.2026. 18:22 18:24
Piše:
Izvor:
Infomer
рина
Foto: RINA

Vidikovac na Kablaru dobio je upotrebnu dozvolu Ministarstva građevinarstva, saobraćaja i infrastrukture, čime su ispunjeni svi zakonom propisani uslovi za njegovu zvaničnu upotrebu.

Nakon svih testiranja, provera, ispitivanja i dodatnih kontrola, potvrđeno je da je vidikovac na Kablaru spreman da dočeka posetioce.

Vest je posebno obradovala Kablarce, koji su sa nestrpljenjem čekali dan kada će prvi turisti zakoračiti na vidikovac, sigurni u njegovu bezbednost i očarani pogledom koji se pamti.

A pogled sa Kablara zaista pleni. Sa vidikovca se vide čak tri opštine, pogled seže ka Kraljevu, gde se u daljini naziru dimnjaci Magnohroma, obuhvata dobar deo lučanskog kraja i požeške kotline, ali i visove prema Arilju.

Kablar je ovim dobio novu turističku razglednicu, a Zapadna Srbija još jedan razlog da bude nezaobilazna destinacija za sve koji vole prirodu, planinu, reku i vidike od kojih zastaje dah.
 

Ovo nije samo građevinski objekat. Ovo je novi prozor Zapadne Srbije prema svetu, piše Informer.

 

Izvor:
Infomer
Piše:
Pošaljite komentar
MINISTARSTVO VRATILO PAPIRE Grad Čačak ostao bez upotrebne dozvole za vidikovac na Kablaru
видиковац

MINISTARSTVO VRATILO PAPIRE Grad Čačak ostao bez upotrebne dozvole za vidikovac na Kablaru

10.06.2026. 19:32 19:47