Sačuvane vesti Pretraga Navigacija
Podešavanja sajta
Odaberi pismo
Odaberi grad
  • Novi Sad
  • Bačka Palanka
  • Bačka Topola
  • Bečej
  • Beograd
  • Inđija
  • Kragujevac
  • Leskovac
  • Niš
  • Pančevo
  • Ruma
  • Sombor
  • Stara Pazova
  • Subotica
  • Vršac
  • Zrenjanin

TERETNI VOZOVI KREĆU U FEBRUARU OD BEOGRADA KA BUDIMPEŠTI, EVO KADA ĆE I PUTNIČKI VOZ Oglasio se mađarski ministar saobraćaja

21.01.2026. 18:00 18:06
Piše:
Izvor:
Tanjug
Foto: Dnevnik (A. Savanović)

BUDIMPEŠTA: Ministar građevinarstva i saobraćaja Mađarske Janoš Lazar izjavio je danas da bi krajem februara mogao da krene teretni saobraćaj na pruzi Beograd-Budimpešta, a putnički sredinom marta.

On je na Fejsbuku, posle razgovora sa ministarkom građevinarstva, saobraćaja i infrastrukture Srbije Aleksandrom Sofronijević, istakao da će železnička pruga Budimpešta-Beograd otvoriti vrata ka balkanskim zemljama jer je, kako je istakao, u nacionalnom strateškom interesu Mađarske da teretni i putnički saobraćaj koji potiče iz Srbije, prolazi kroz Mađarsku. 

„Istovremeno, ovom uspešnom, zajedničkom investicijom, koja predstavlja najveći železnički razvojni projekat u poslednjih nekoliko decenija, uspeli smo da ojačamo srpsko-mađarske odnose“, naveo je Janoš.

Iz Ministarstva građevinarstva, saobraćaja i infrastrukture Srbije ranije danas je saopšteno da su Sofronijević i Lazar razgovarali o nastavku saradnje dve zemlje, posebno u razvoju drumske i železničke infrastrukture, kao i ključnim temama koje će doprineti uspostavljanju železničkog saobraćaja na relaciji Beograd-Budimpešta.

Deo brze pruge od Novog Sada do Subotice otvoren je početkom oktobra.

Izvor:
Tanjug
Piše:
Pošaljite komentar
OBJAVLJEN TAČAN DATUM KADA KREĆU VOZOVI IZ BEOGRADA ZA BUDIMPEŠTU Na granici će se čekati pola sata, mađarski ministar objavio detalje
1

OBJAVLJEN TAČAN DATUM KADA KREĆU VOZOVI IZ BEOGRADA ZA BUDIMPEŠTU Na granici će se čekati pola sata, mađarski ministar objavio detalje

13.01.2026. 12:37 13:09