ARANĐELOVČANIN PUCAO U PANČEVCA Podignuta optužnica zbog pokušaja ubistva
Više javno tužilaštvo u Pančevu podiglo je optužnicu protiv okrivljenog L. M. (40) iz Aranđelovca zbog pokušaja ubistva J. B. (32) iz Pančeva.
Kako navode u tužilaštvu, njemu se na teret stavlja da je 7. jule prošle godine u 4.18 časova na ulazu kuće u Pančevu u Ulici Maksima Gorkog sa umišljajem pokušao da liši života oštećenog J. B. (32) iz Pančeva tako što je iz vatrenog oružja, za čije drženje i nošenje nije posedovao odobrenje nadležnog organa, ispalio više metaka u telo i jedan u glavu oštećenog, usled čega je oštećeni zadobio teške telesne povrede opasne po život.
Za krivično delo ubistvo u pokušaju propisana je kazna zatvora od pet do petnaest godina, a za krivično delo nedozvoljeno nošenje oružja od dve do dvanaest godina.
Tužilaštvo je u optužnici predložilo da sud okrivljenom produži pritvor zbog postojanja osobitih okolnosti koje ukazuju da će u kratkom vremenskom periodu ponoviti krivično delo, da ga kazni po zakonu i obaveže na plaćanje troškova krivičnog postupka.
Tužilaštvo je u optužnici predložilo da sud okrivljenom produži pritvor