UHAPŠEN OSUMNJIČENI ZA UBISTVO SIMA MARKOVIĆA: Policiji odranije poznat, povezivan sa škaljarskim klanom
U mestu Spuž uhapšen je osumnjičeni za ubistvo Sima Markovića (52) iz Budve, koji je, prema policijskim podacima, dovođen u vezu sa škaljarskim klanom.
Kako je saopštila Uprava policije Crne Gore, u saradnji sa Višim državnim tužilaštvom u Podgorici, rasvetljeno je krivično delo ubistva izvršeno 30. decembra 2025. godine u popodnevnim časovima, u mestu Markovići, opština Budva, kada je vatrenim oružjem usmrćen S.M. (52).
Policija je saopštila da je za manje od 24 sata od izvršenja krivičnog dela identifikovan osumnjičeni, a reč je o N.B. (24) iz Podgorice. Osnovi sumnje ukazuju da je on ispalio više hitaca u pravcu Markovića, nakon čega se dao u bekstvo.
Posebnu otežavajuću okolnost u istrazi predstavljala je činjenica da je ubistvo prijavljeno sa višesatnim zakašnjenjem, kao i to što se mesto zločina nalazi na periferiji grada, udaljeno oko 15 minuta vožnje od užeg gradskog jezgra.
Intenzivnim operativnim, taktičkim, forenzičkim i dokaznim radnjama, sprovedenim u saradnji sa Forenzički centar u Danilovgraduu, prikupljeni su dokazi koji, prema navodima policije, osnovano upućuju na sumnju da je N.B. izvršio krivično delo ubistva, kao i nedozvoljeno držanje i nošenje oružja i eksplozivnih materija.
Osumnjičeni je lociran i uhapšen u taktički preciznoj akciji na području Spuža, uz podršku pripadnika Specijalne jedinice policije, nakon čega je priveden u Odeljenje bezbednosti Podgorica.
Prema evidencijama policije, N.B. se vodi kao član jedne organizovane kriminalne grupe i odranije je interesantan bezbednosnim službama zbog sumnji u vezi sa trgovinom narkoticima i nezakonitim posedovanjem oružja. Istraga se nastavlja u cilju identifikacije lica koja su, eventualno, pružala logističku podršku u izvršenju krivičnog dela.
Osumnjičeni će, uz krivičnu prijavu, u zakonskom roku biti priveden nadležnom tužiocu.
Prethodno je u medijima objavljeno da je Marković pre nekoliko meseci navodno uputio pretnje vođi kavačkog klana Radoju Zviceru, tokom jednog privatnog slavlja. Prema nezvaničnim saznanjima, ubijeni je ranije dovođen u vezu i sa plantažom marihuane u selu Markovići, a bavio se i lovom, kao i uzgojem pasa.