"INDUSTRIJSKI PARK „MIHAJLO PUPIN“ JE JEDAN OD STRATEŠKIH PROJEKATA ZA PRIVREDNI RAZVOJ SRBIJE" Ministarka Mesarović o dolasku kineskih kompanija koje će otvoriti proizvodne pogone
Potpredsednica Vlade i ministarka privrede Adrijana Mesarović održala je konstruktivan sastanak sa delegacijom kineske kompanije China Road and Bridge Corporation (CRBC), na čelu sa direktorom Vang Liđunom.
-U narednom periodu očekujemo dolazak više kineskih kompanija koje su iskazale interesovanje za otvaranje svojih proizvodnih pogona u okviru ovog parka, što će doprineti zapošljavanju, transferu tehnologija i jačanju bilateralne saradnje sa Kinom - rekla je Mesarović.
Na sastanku je bilo reči, kako je rekla ministarka, o narednim koracima u realizaciji projekta Industrijskog parka „Mihajlo Pupin“, koji predstavlja jedan od strateških projekata za privredni razvoj Srbije.
Srbija, uz jasnu viziju predsednika Aleksandra Vučića i predsednika Srpske napredne stranke Miloša Vučevića, ostaje, kako je rekla Mesarović, otvorena i pouzdana destinacija za ozbiljne i odgovorne investitore, a Ministarstvo privrede snažan oslonac u realizaciji svakog projekta koji doprinosi privrednom rastu i boljem životu naših građana.