NAPETO U REPUBLICI SRPSKOJ: Darko Babalj (SDS) pozvao Blanušu da proglasi pobedu i izvede narod na ulicu
BANJALUKA: Zastupnik opozicionog SDS u Republici Srpskoj u Predstavničkom domu PSBiH Darko Babalj pozvao je stranačkog kolegu Branka Blanušu da proglasi pobedu na prevremenim izborima za predsednika Republike Srpske.
"Izađi pred Palatu predsednika Republike u Banjaluci i pozovi narod da s tobom proslavi pobedu. Zaštiti pobedu koju su ti građani dali. Ako ne odeš večeras, oteće ti pobedu kao što su je dosad otimali, pod krinkom noći, izbornim prevarama i malverzacijama", napisao je Babalj na platformi Iks.
Dodao je da su "navikli otimati godinama i da Blanuša treba pokazati zube".
"Pobedio si! Ovo je tvoja noć, noć pobede SDS-a. Nema političkog komfora, ne smemo dozvoliti da te pokradu", napisao je Babalj.
Opoziciona SDS ne priznaje izbornu pobedu kandidata za predsednika Republike Srpske Siniše Karana na današnjim prevremenim izborima u Republici Srpskoj.
Iz SDS su najavili večeras da će tražiti ponavljanje izbora u Zvorniku, Latašima i doboju zbog navodnih nepravilnosti.
Predsednik SNSD Milorad Dodik je u obraćanju u izbornom štabu potvrdio pobedu Siniše Karana na današnjim predsedničkim izborima i opoziciju pozvao da prizna poraz.
On je čestitao kandidatu SDS Branku Babalju na osvojenim glasovima, a Babalju je poručio da ne poziva ljude na ulicu, upozorivši da bi to moglo biti krivično delo.