Sačuvane vesti Pretraga Navigacija
Podešavanja sajta
Odaberi pismo
Odaberi grad
  • Novi Sad
  • Bačka Palanka
  • Bačka Topola
  • Bečej
  • Beograd
  • Inđija
  • Kragujevac
  • Leskovac
  • Niš
  • Pančevo
  • Ruma
  • Sombor
  • Stara Pazova
  • Subotica
  • Vršac
  • Zrenjanin

(VIDEO) SNAŽNA OLUJA POGODILA NOVI ZELAND Avion prevrnut na aerodromu, letovi otkazani PROGLAŠENO VANREDNO STANJE, STANOVNICI HITNO EVAKUISANI

09.06.2026. 08:13 08:25
Piše:
Izvor:
Tanjug
а
Foto: Pixabay.com

Snažni vetrovi i visoki talasi pogodili su danas glavni grad Novog Zelanda, Velington, zbog čega su nadležne službe otkazale letove i trajektne linije, zatvorile puteve i naložile evakuaciju stanovnika u pojedinim delovima grada.

Vlasti su proglasile vanredno stanje u delovima Velingtona nakon upozorenja meteorološke službe na talase visoke do devet metara duž južne obale grada i pozvale stanovnike ugroženih područja da napuste svoje domove, preneo je Rojters.

Na aerodromu u Velingtonu jak nalet vetra nakratko je prevrnuo manji avion, ali u incidentu niko nije povređen.

Prema navodima lokalnih medija, incident se dogodio nakon sletanja i iskrcavanja putnika.

Zbog nepovoljnih vremenskih uslova otkazano je oko osam letova, dok je nacionalna aviokompanija Er Njuzilend upozorila putnike na moguće dodatne poremećaje u saobraćaju i ponudila promene rezervacija.

Obustavljene su i trajektne linije između Severnog i Južnog ostrva Novog Zelanda.

Meteorolozi upozoravaju da će talasi nastaviti da rastu tokom dana duž istočnih obala Severnog i Južnog ostrva, kao i na ostrvima Čatam.

Zbog oluje su otkazane i turističke i ribolovne aktivnosti u oblasti Kukovog moreuza, a lokalni operateri navode da su uslovi na moru previše opasni za plovidbu.

Izvor:
Tanjug
Piše:
Pošaljite komentar