(FOTO) NAJMLAĐI UŽIVALI U RADIONICAMA Proslavom Dana Dunava u Bačkoj Palanci završena ovogodišnja Regata
Na gradskoj plaži u Bačkoj Palanci velikom proslavom sinoć je obeležen Međunarodni dan reke Dunav, koji je istovremeno označio i kraj ovogodišnje, 15. po redu Regate.
Ovoj manifestaciji prisustvovala je Danka Vasiljević, izvršni direktor JVP „Vode Vojvodine“, Milan Kraguljac, zamenik predsednika Opštine Bačka Palanka, učesnici regate, brojni saradnici, gosti kao i posetioci plaže.
Sumirajući utiske iz prethodnih dana, Vasiljević je istakla da se Dan Dunava tradicionalno obeležava tokom regate, koja je ove godine plovila pod sloganom „Izađi na vodu“. Takođe je dodala da je ovogodišnja manifestacija organizovana u saradnji sa Vodoprivrednim društvom „Dunav“ Bačka Palanka i uz podršku lokalne samouprave, ali i Turističke organizacije Opštine Bačka Palanka koja je omogućila da deca učestvuju u vrlo zanimljivom edukativnom programu. Zahvalila se, još jednom, i svim lokalnim samoupravama koje su ove godine bili zaista dobri domaćini i dali veliki doprinos u organizaciji regate.
Sadržajan i vrlo bogat program na samoj obali Dunava, izmamio je osmehe svih prisutnih. Najmlađi su uživali u edukativnim i likovnim radionicama na temu Dunava. Ništa manje atraktivne nisu bile animacije i pena parti, kreativne radionice, dečija poezija i puštanje brodića u Dunav, a najhrabriji mališani oprobali su se u terenskom jahanju konja.
Dok su posetioci obilazili štandove izlagača sa raznovrsnom ponudom domaćih specijaliteta, deca su palila lampione i tako osvetlila plažu.
Uz nastup lokalnog muzičkog benda, program je trajao do kasno u noć, a proslava je završena vatrometom sa plaže.
Manifestacija Dana Dunava obeležava se u svih 14 zemalja kroz koje ova reka protiče, sa ciljem da se podigne svest o značaju njenog očuvanja.