NA MESTO NJIVA I LIVADA STIŽU ZGRADE Sombor prodaje devet parcela, evo gde se nalaze
Oglašena prodaja još devet katastarskih parcela u vlasništvu grada
Od nove prodaje zemljišta gradski budžet inkasiraće najmanje 34,5 miliona dinara, piše SOinfo.
Posle usvojenih skupštinskih odluka, Odeljenje za komunalne delatnosti, imovinsko-pravne i stambene poslove Gradske uprave objavilo je pet javnih oglasa za otuđenje ukupno devet katastarskih parcela u vlasništvu grada. Sve ponuđene parcele su trenutno njive ili livade, a budući vlasnici moći će na njima i da grade.
Najveća finansijska injekcija u budžet grada biće ubrizgana prodajom dve parcele u ulici Slaviše Vajnera Čiče ukupne površine oko 62 ara. Za njive druge i treće klase potrebno je izdvojiti oko 22,5 miliona dinara. Blok 82 na Novoj Selenči u kom se nalaze oglašene parcele namenjen je, između ostalog, i za višeporodično stanovanje.
Tri parcele na Subotičkom putu površine oko 24 ara prodaju se po ceni od 2,1 miliona dinara, a područje na kom se nalaze namenjeno je za poslovno-proizvodne, uslužne i skladišne funkcije. Na prodaji su i dve parcele na potesu Vukice Mitrović na Staroj Selenči, njiva u Proleterskoj ulici u Gogama i livada na Apatinskom putu u bloku 87.
Gradska uprava u poslednje vreme intenzivirala je prodaju gradskog građevinskog zemljišta. Pre objave oglasa za devet novih parcela, samo u toku ove godine oglašeno je nadmetanje za još 16 katastarskih parcela ukupne vrednosti 17,5 miliona dinara.
Rok za dostavljanje ponuda na dva oglasa je 22. jul, a na preostala tri oglasa sedam dan kasnije.