ZRENJANIN JUČE OSTAO BEZ STRUJE I VODE Stiglo objašnjenje šta se zapravo desilo
Zbog snažnog nevremena koje je juče pogodilo Zrenjanin, grad je jedno vreme bio bez struje i vode.
Šta se zapravo dogodilo, objasnili su u Javnom komunalnom preduzeću „Vodovod i kanalizacija“.
„Snažno nevreme koje je pogodilo naš grad prouzrokovalo je prekid snabdevanja električnom energijom i postrojenja za prečišćavanje vode i izvorišta i bunarskih pumpi. To je dovelo do kraćeg prekida vodosnabdevanja u celom gradu“, kažu u JKP „Vodovod i kanalizacija“.
U preduzeću dodaju da je brzom intervencijom ekipa Elektrodistribucije Zrenjanin omogućeno snabdevanje električnom energijom. U narednih 45 minuta, koliko je bilo potrebno da pumpe na postrojenju dostignu pun kapacitet rada, uspostavljeno je kontinuirano snabdevanje grada vodom.
„Veći deo grada je imao uredno vodosnabdevanje sa dovoljnim količinama vode stabilnog pritiska, dok je u pojedinim delovima grada pritisak vode u mreži bio nešto slabiji“, navodi se u saopštenju.
Stabilizaciju napona u električnoj mreži pratila je i stabilizacija pritiska vode. Pritisak u celom gradu je stabilizovan u večernjim satima.