НБА ЛИГА: Василије Мицић постигао 11 поена у поразу Шарлота од Филаделфије

Кошаркаши Филаделфије победили су на свом терену екипу Шарлота резултатом 109:98 у ноћашњем мечу НБА лиге.
1

Најефикаснији у победничком тиму био је Тајрис Макси са 30 поена. Код гостију, најбољи је био Тре Мен са 21 поеном.

Српски кошаркаш Василије Мицић био је стартер у екипи Шарлота, а на терену је провео нешто више од 33 минута. Он је постигао 11 поена и имао четири асистенције, два скока, једну блокаду, једну освојену и пет изгубљених лопти.

За Шарлот је играо још један српски кошаркаш Алексеј Покушевски, који је на терену провео скоро 21 минут. Он је забележио пет поена, три скока, две асистенције и две украдене лопте.

Кошаркаши Голден Стејта победили су у гостима екипу Лос Анђелес Лејкерса резултатом 128:121. У победничком тиму истакао се Стеф Кари, који је постигао 31 поен. У екипи из Лос Анђелеса бриљирао је Леброн Џејмс са 40 поена, девет асистенција и осам скокова.

Овај меч је посматрао и најбољи тенисер света Новак Ђоковић, који је после меча разменио поклоне са најбољим играчем Голден Стејта Стефом Каријем.

У осталим утакмицама НБА лиге, постигнути су следећи резултати: Индијана - Бруклин 121:100, Њу Орлеанс - Портланд 126:107, Чикаго - Вашингтон 127:98, Мемфис - Оклахома 112:118, Хјустон - Кливленд 117:103, Јута - Минесота 100:119 и Сакраменто - Њујорк 91:98.