ПРВА НОВОСАДСКА ЛИГА Дерби одлучен у надокнади

Фрушкогорац - Шајкаш 1:0 (0:0)
2

СРЕМСКА КАМЕНИЦА: Игралиште Фрушкогорца, гледалаца 250, судија: Дувњак (Нови Сад), стрелац. Малешевић у 92. минуту. Жути картони: Кувекаловић, Андрига (Фрушкогорац), Мајурић (Шајкаш).

ФРУШКОГОРАЦ: Ранков, Паунић, Андрига, Малешевић, Глишић, Радаковић, Стајић (Младић), Кувекаловић (Пожарев), Туцаков (Ранисављевића), Петровић, Попадић.

ШАЈКАШ: Мартиновић, Гојков (Живанов), Павков, Алемпић, Заов, Мајурић (Кулпинац), Котуљач (Играчев), Марцикић (Станковић), Летић, Николаш, Моравац.

Дерби кола привукао је доста гледалаца. Може се рећи да је био узбудљив, нешто више од игре имали су гости, а на крају славили су домаћи фудбалери, који су у надокнади времена преко Малешевића  после асистенција Ранисављевића постигли погодак и тако се поново укјучили за борбу за прва два места.

Г. К.

Бачка (Б) - Бачка (Ђ) 1:2 (1:1)

БЕГЕЧ: Игралиште Бачке, гледалаца 100, судија: Субашић (Ветерник), стрелци: Радосављевић у 41. за Бачки (Б), а С. Тривуновић у 15. и Рац у 59.минуту за Бачку (Ђ). Жути картон: Штрбац (Бачка Б.)

БАЧКА (Б): Блашћанин, Брнбота, Панић, Марковић, Радосављевић (Виши), Штрбац (Куриш), Ђаковић (Трифунов), Манојловић, Павлов (Грлица), Поповић (Папић).

БАЧКА (Ђ): Лишић, Ж. Тривунов, Дангубић, Станковић, Чегар, Д. Тривуновић, Рац (Нађфеј), С. Тривуновић, Рогић, Дејановић (Вујовић), Де. Тривуновић (Чавић).

У доброј утакмици имењака славили су гости из Ђурђева који су за нијансу били бољи.

С. Ј.

Југовић - Фрушкогорски партизан 0:1 (0:1)

КАЋ: Спортски центар Сигет, гледалаца 150, судија: Секулић (Футог), стрелац: Каурин у 36. минуту. Жути картони: Поткоњак, Веселиновић, Гаврилов, Гвозденовић, Макивић (Југовић), Папрић, Каурин, Клинцов (Фр. партизан).

ЈУГОВИЋ: Срдановић, Поткоњак (Макивић), С. Срдић, Веселиновић, Рис, Гаврилов (Мудри), Гвозденовић, Милојевић (Д. Срдић), Бабић (Чекић), Илић (Панић), Николић.

ФРУШКОГОРСКИ ПАРТИЗАН: Шурлан, Д. Девић, Рогановић, Бабић (Антунић), В. Девић, Јанић, Папрић, Чергић, Познановић (Бјелић), Кантар, Каурин, Клинцов.

Нешто измењени састав Каћана није могао да парира гостима из Буковца, који су играли добро и сигурно и преко Каурина стигли до победе. Иначе играло се доста тврдо, а некад и преоштро.

М. Х.

Петроварадин - Црвена звезда 2:2 (2:1)

ПЕТРОВАРАДИН: Игралиште Петроварадина, гледалаца 100, судија: Маринковић (Нови Сад), стрелци: Стефановић у 2. и Вукеља у 10. (аутогол) за Петроварадин, а Татић у 25. и Делушић у 57. (из пенала) минуту за Црвену звезду. Жути картони: Карановић, Шимулија, Стантић, Стефановић (Петроварадин), Рељић, С. Мијић (Црвена звезда).

ПЕТРОВАРАДИН: Мандић, Карановић, Берић, Варга, Шимулија (Радман), Дугоњић (Адамек), Стантић, Павлов (Живковић), Мишчевић, Стефановић, Мудрић.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Цветиновић, Вучковић, Бошњак (С. Мијић), Вукеља, Рељић, Делушић (Бандић), П. Мијић, Пановић (Лучић), Муратовић (Роксандић), Татић, Марић (Амиџић).

Домаћи фудбалери су већ у 10. минуту водили са два гола разлике и чинило се да ће забележити сигурно победу. Међутим, како је време одмицало гости су играли све боље и изједначили резултат.

Г. К.

Футог - Хајдук (Ч) 2:2 (2:1)

ФУТОГ: Игралиште Футога, гледалаца 80, судија: Миловановић (Нови Сад), стрелци: Радуловић у 21. и 36. за Футог, а Пеленгић у 18. и Срећков у 82. минуту за Хајдук. Жути картони: Иванишевић, Вулић, Мих. Бероња, Мир. Бероња, Сакач (Футог), Шарић, Марковић, Дамјановић, Максимовић, Срећков, Тегелтија, Поповић (Хајдук). Црвени картони: Ардалић (Футог), Тегелтија (Хајдук).

ФУТОГ: Иванишевић, Вулић, Вуканац, Мартић, Чепић, Трифуновић (Драгојловић), Шапић, Мих. Бероња (Сакач), Ардалић, Мир. Бероња.

ХАЈДУК: Шарић, Марков (Зец), Марковић, Радовић, Џамбас (Поповић), Дамјановић, Максимовић, Срећков, Пеленгић, Тегелтија, Бркић.

Без већих потреба фудбалери Футога и Хајдука били су неврозни па је судија Бакић имао пуне руке посла, подели је чак 11 жутих и два црвена картона, а на крају утакмица се завршила без победника, што је и најправедније.

Б. С.

Омладинац - Јединство 1:0 (0:0)

СТЕПАНОВИЋЕВО: Игралиште Омладинца, гледалаца 100, судија: Јовановић (Нови Сад), стрелац: Кресоја у 84. минуту. Жути картони: Драган Зељковић, Пилиповић, Д. Зељковић, Пецедљ (Омладинац), а Иконић, Р. Тепић, Бубњевић, М. Тепић (Јединство). Црвени картон: Иконић (Јединство).

ОМЛАДИНАЦ: Драган Зељковић, Јакшић, Ристић (Ћурчић), Пецељ, Савић, Радин, Стојановић, Стаменковић (Кресоја), Д. Зељковић, Пилиповић, Томљановић.

ЈЕДИНСТВО: Ђурђевац, Зорић, Клинцов, Вечански, Иконић, Станчић, Димић, Баљиновић, Р. Тепић, Бубњевић, М. Тепић.

Иако су фудбалери Омладинца готово 75 минута имали играча више до победе су дошли тек у финишу сусрета, када је Срђан Кресоја успео да савлада одличног голмана гостију Бојана Ђурђевца.

М. Р.

ЖСК - Пролетер 5:2 (3:0)

ЖАБАЉ: Игралиште ЖСК-а, гледалаца око 100. Судија: Дејановић (Темерин). Стрелци: Клисара у 10. Пињо 11. и 70. Драгин 30. (из пенала), Богданов 89. за ЖСК, а Секулић у 60. и 88. минуту за Пролетер. Жути картон: Пињо (ЖСК), Ждеро (Пролетер). Црвени картон: Пињо у 85. (ЖСК), Ждеро у 65. (Пролетер).

ЖСК: Бајт 7, Богданов 7, Ћирин 7, Везилић 7 (Мирић), Танасић 8, Попов 7 (Исаковски), Бороја 7 (Грбић 7), Драгин 7, Клисара 7 (Лукић), Пињо 8, Ђурђић 8.

ПРОЛЕТЕР:  Николић 6, Љубојев (Девић 6), Каиш 6, Кнежевић 6, Ждеро 6, Петковић 6, Остојић 6 (Вукић), Секулић 8, Ћулум 6, Јеремић 6, Јованчевић 6.

Жабаљцима је било довољно пола сата игре да стигну до убедљивог и недостижног вођства од 3:0. Милош Пињо обележио је овај сусрет головима, асистенцијама али и картонима. Гол за вођство домаћина који је постигао Огњен Клисара био је најлепши од свих виђених. Треба истаћи деби 17-огодишњег Мирка Драгина који је своју игру крунисао голом и то из пенала.