MAKEDONKA IMA NAJBOLJU PESMU U REGIONU Elena Vasova sedma dobitnica Nagrade Milan Mladenović
MAKARSKA: Pevačica Elena Vasova sa pesmom "Ljubov" dobila je Nagradu Milan Mladenović za najbolju pesmu u regionu u 2025. godini, saopštili su danas organizatori.
Odluku da sedmu nagradu Zadužbine Milana Mladenovića ponese Makedonka Vasova doneo je regionalni stručni žiri u kome su bili Ivan Laić, Davor Lukas, Milorad Miki Ristić, Goran Trajkoski i Bojana Vunturišević.
"Hvala vam što podržavate i nas koji smo manje vidljivi, što možemo da kažemo nešto iskreno i da širimo ljubav", rekla je Vasov u vrtu dvorane Arte u Makarskoj.
Nagrada koja nosi ime gitariste i pevača sastava Šarlo Akrobata i Ekatarina Velika Milana Mladenovića (1958-1994) sastoji se od novčane nagrade od 3.000 evra i statuete.
Vasovu sleduje i nastup na sledećem Arsenal Festu u Kragujevcu, Šip šoukejs (Ship showcase) festivalu u Šibeniku i na festivalu "Modro i zeleno", najavljeno je u saopštenju.
Kako je navedeno, nagrada za najinspirativniji vokal pripala je Marku Mićanoviću iz grupe Bristol za pesmu "Svet naš nestaje", za najbolji tekst je dobio Petar Z za pesmu "Psihički labilan", dok je Firči drams (Firchie Drums) doboš pripao bubnjaru Borisu Balanu Nikoliću iz sastava Grizete.
Pored svečanosti dodele Nagrade, na festivalu "Modro i zeleno" 20. i 21. septembra nastupili su i prošlogodišnji laureati, grupa Nemeček, zatim KoiKoi, Fit, Darko Rundek i Ekipa, Letu Štuke i LHD, saopštila je Zadužbina Milana Mladenovića.
Festival "Modro i zeleno" rezultat je saradnje Zadužbine Milana Mladenovića, Grada Makarska i Turističke zajednice Makarska.