Sačuvane vesti Pretraga Navigacija
Podešavanja sajta
Odaberi pismo
Odaberi grad
  • Novi Sad
  • Bačka Palanka
  • Bačka Topola
  • Bečej
  • Beograd
  • Inđija
  • Kragujevac
  • Leskovac
  • Niš
  • Pančevo
  • Ruma
  • Sombor
  • Stara Pazova
  • Subotica
  • Vršac
  • Zrenjanin

Jeziva smrt dve tinejdžerke POJELE SLATKIŠ SA OTROVOM Sumnja pala na porodičnu prijateljicu

08.12.2025. 21:24 21:34
Piše:
Izvor:
Dnevnik/The Sun
Foto: Shutterstock

Otac 13-godišnje Emilije Forero, devojčice koja je u Bogoti preminula nakon što je pojela čokoladom premazane maline u koje je bio ubrizgan talijum, uputio je javnosti potresnu poruku.

Emilija i njena drugarica Ines de Bedout (14) preminule su nedelju dana posle trovanja, dok su još dve osobe, uključujući brata jedne od žrtava, preživele. Prema istrazi, maline su bile dostavljene u luksuzni apartman u kojem su devojčice boravile nakon škole.

Forenzičari su utvrdili da je teški metal namerno ubrizgan u voće, a tužilaštvo je zatražilo Interpolovu poternicu za biznismenkom Zulmom Guzman Kastro, osumnjičenom da je preko kurirske službe poslala otrovane slatkiše. Ona negira vezu sa zločinom, ali se posle tragedije udaljila iz zemlje.

Emilijin otac Pedro Forero u emotivnoj objavi napisao je da je smrt ćerke „neshvatljiva“ i da mu je oduzeta svaka roditeljska nada. „Voliću te do poslednjeg dana života“, poručio je.

Istraga se proširuje i na starije slučajeve u porodici de Bedout, uz sumnju da je motiv mogao biti lične prirode.

Dnevnik/The Sun

Izvor:
Dnevnik/The Sun
Piše:
Pošaljite komentar