Sačuvane vesti Pretraga Navigacija
Podešavanja sajta
Odaberi pismo
Odaberi grad
  • Novi Sad
  • Bačka Palanka
  • Bačka Topola
  • Bečej
  • Beograd
  • Inđija
  • Kragujevac
  • Leskovac
  • Niš
  • Pančevo
  • Ruma
  • Sombor
  • Stara Pazova
  • Subotica
  • Vršac
  • Zrenjanin

Povećane bezbednosne mere na Oktoberfestu

14.09.2016. 16:18 09:06
Piše:

MINHEN: U subotu u Minhenu počinje Oktoberfest, a bezbednosne mere tokom ovog festivala piva biće na najvišem nivou zbog povećanog straha od terorizma,

 saopštile su gradske vlasti. "Svaki posetilac može da se oseća sigurno na Oktoberfestu", rekao je zamenik načelnika policije Verner Fajler.

Prema njegovim rečima, bezbednost će garantovati više policajaca,  video kamera, redara, a sprovodiće se intenzivnije kontrole na Terezinoj livadi koja će prvi put ove godine biti ograđena.Osim toga, posetioci neće moći u taj prostor da unose rančeve i torbe, prenose nemački mediji.fajler, međutim, naglašava da ne postoji nikakva konkretna opasnost.

Ove godine biće angažovano 600 policajaca, stotinak više nego prethodnih godina. Umesto dosadašnjih 19, događaj će snimati 29 nadzornih kamera. A sam grad angažovaće 450 pripadnika redarske službe, 200 više nego ranije.Oktobefest, koji počinje u subotu i traje do 3. oktobra, svake godine poseti oko šest miliona ljudi.

(Tanjug)



 

Piše:
Pošaljite komentar