Sačuvane vesti Pretraga Navigacija
Podešavanja sajta
Odaberi pismo
Odaberi grad
  • Novi Sad
  • Bačka Palanka
  • Bačka Topola
  • Bečej
  • Beograd
  • Inđija
  • Kragujevac
  • Leskovac
  • Niš
  • Pančevo
  • Ruma
  • Sombor
  • Stara Pazova
  • Subotica
  • Vršac
  • Zrenjanin

Remontovani hidranti na „Begejskoj petlji”

05.10.2019. 15:08 15:09
Piše:
Foto: Dnevnik.rs

ZRENJANIN: Na „Begejskoj petlji“ su prethodnih dana montirani i testirani hidranti koji su na ovom mestu prvi put remontovani od njihove ugradnje, saopštili su „Rezervati prirode“.

Za potrebe ove ustanove, poslove demontaže, transporta, remonta, montaže i probnog rada sprovelo je preduzeće „Vatroimpeks“ iz Zrenjanina. Ovo preduzeće je posao uradilo za nešto više od 30 dana, kako je i ugovorom predviđeno.

- Aktivnosti su finansirane iz buyeta Grada Zrenjanina. Ugrađeno je ukupno pet kompleta, koji obuhvataju po pet hidranata i ormarića za njih, sa svom pratećom opremom“, saopštili su „Rezervati prirode“.

Kako navode u ovoj ustanovi, hidrantska mreža je od izuzetne važnosti za gašenje požara i neutralizaciju agresivnog delovanja hemikalija koje se koriste u radu „Begejske petlje“ na životnu sredinu. Takođe, ukoliko dođe do požara u delu grada, ovi hidranti se mogu koristiti za dopunjavanje cisterni za gašenje požara.

„Ustanova će u skladu sa svojim mogućnostima nastaviti da remontuje delove tehničkog sistema „Begejske petlje“. To činimo kako bi ceo sistem bio funkcionalan i kako bi radio u okviru zadatih parametara“, ističu u „Rezervatima prirode“.    Ž. B.

Piše:
Pošaljite komentar